Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona gibi olacağız

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde (TB2L) şampiyon olarak Beko Basketbol Ligi'ne yükselen Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün genel direktörü Doğan Hakyemez, transfer politikalarını, kazanılan bu zafer yolunda yaşadıklarını ve TBL’deki hedeflerini hurriyet.com.tr’ye açıkladı.

Alican YAYCILI
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor’un 1. lige renk katacağını söyleyen Hakyemez, 4-5 yıl içerisinde şampiyon olacaklarını iddia etti.

 

ZOR GÜNLER YAŞADIK AMA BAŞARDIK

 

Benim geldiğim zamana kadar birçok zorluk yaşanmıştı. Medical Park sponsor olunca maddi manevi her şey tamamlandı. Bunlar olunca da sadece antrenman yapmak ve maça çıkmak kaldı. Bunu da başardık. Geçen sene TBL’ye çıkmayı kıl payı kaçırmıştık ama bu sene başardık. Çok zor oldu ama başardık.

 

İLK HEDEF: İLK 6

 

Kesinlikle acele etmemek gerekiyor. İki sene geçiş dönemi yaşayacağız. Sonra da şampiyon olacağız. Bu takım 4-5 sene içinde şampiyon olacaktır. İlk hedefimiz ilk 6 diyoruz ama bunun üstüde olur ama altı olmaz. Kesinlikle her takımla başa baş oynayacağız.

 

BİZ HER OYUNCUYU ALABİLECEK GÜÇTEYİZ

 

Bizim takımımız her oyuncuyu kadrosuna katabilecek güçtedir. Ben büyük bütçelere inanmıyorum. 20 milyon – 25 milyon Euro’lar Türkiye’ye fazla. Ancak biz her oyuncuya talip olabiliriz. Kesinlikle Trabzon halkına layık bir takım oluşturacağız. Çünkü bu taraftar bunu hak ediyor. Biz bu takıma sadece A takımı 1 lige çıkarmaya, şampiyon yapmaya gelmedik. Bir diğer amacımız alt yapı. Sıfırdan bir alt yapı kuracağız ve genç yetenekler yetiştireceğiz. Ayrıca biz büyük maçlarımızı 7500 kişilik salonda oynayacağız. Ben bir tek koltuğun bile boş kalacağını sanmıyorum.

 

BARCELONA GİBİ OLACAĞIZ

 

Sponsor her zaman başarıya gelir. Trabzon’un önde gelen iş adamları şimdiye kadar bizi destekledikleri gibi bundan sonra da bizi destekleyeceklerdir. Biz Barcelona gibi olacağız. Onlar nasıl Regal Barcelona ise biz de Medical Park Trabzonspor olacağız.

 

RAKİPLERİMİZİ EZE EZE YENİYORUZ

Bu takımın TBL'ye çıkmasındaki en büyük paylardan biri de antrenörümüz Alaattin Yakan ve teknik ekibine aittir. Çok büyük zorluklarla takımı hazırlıyorlar. Ancak bu zorlukların sonrasında da mükemmel bir performans gösterdiler ve 7 galibiyet aldık. Hocamız, takıma savunmayı mükemmel yaptırıyor. Az sayı atıyor olabiliriz ama yaptığımız muhteşem savunma ile rakiplerimizi eze eze yeniyoruz. Tüm ekibimizi kutluyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz