Dünya Haberleri

DÜNYA

  Barbara kameralar önünde romantik ol

  Hürriyet Haber
  14.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.02.2006 - 00:06

  ABD başkanlarının eşlerine yazdığı mektup, mesaj ve telgraflardan oluşan "Benim Sevgili Başkanım, Başkanlarla eşlerinden mektuplar" adlı kitap piyasaya çıktı.

  184 belgenin yer aldığı kitapta, başkanlarıyla eşleri arasındaki insani ve zaman zaman da bürokratik ilişki gözler önüne seriliyor.

  GEORGE BUSH

  1988 yılında, seçim kampanyası sırasında rakip aday Michael Dukakis karşısında imaj sıkıntısı çekildiğini belirten danışmanları, Başkan George Bush’tan, eşi Barbara ile daha samimi pozlar vermesini istediler. Bunu Bush, bir yazıyla eşine şöyle duyurdu:

  "Tatlım, Mike ile Kitty’nin nasıl yaptıklarını incele lütfen. Kameralara karşı biraz daha yakın ve, eeee, romantik ol. Ben sevgi dolu bakış ve eller konusunda çalışıyorum. Seninki TV için daha iyi ve daha gösterilebilir bir muhabbet olmalı. Senin tatlı turtan! Seni seviyorum, GB."

  REAGAN

  California valisi seçilmeden üç yıl önce, "orta boy pandispanyam" şeklinde nitelediği eşi Nancy’ye şöyle yazıyor: "Sana dokunmam lazım yoksa patlayacağım."

  ROOSEVELT

  Çiçeği burnunda üniversite mezunu Teddy Roosevelt, nikahtan 5 gün önce nişanlısı Alice Lee’ye şu romantik mektubu yolladı:

  "Sana öyle tapıyorum ki, sana dokunmak saygısızlık gibi geliyor bana."

  JOHNSON

  Roosevelt’in aksine kaba saba Teksaslı üslubuyla tanınan Lyndon Johnson, Kongre üyesi olduğu sırada eşi Bird Taylor’a yazdığı mektupta şöyle demiş: "Bu sabah, istekli, gururlu, enerjik ve sana çılgınca aşığım."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı