ANKARA HABERLERİ

Baran: Kesme çiçekten büyük pay alamıyoruz

Hürriyet Haber
04.10.2017 - 16:43Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ev sahipliğinde düzenlenen Süs Bitkileri ve Kesme Çiçek Sektöründe Üretim, Tüketim ve İhracat Toplantısı, süs bitkileri ve kesme çiçek sektörünün temsilcilerini Ankara’da buluşturdu.

Hürriyet Haber

Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı. Bakan Zeybekci dört mevsimin yaşandığı ve seracılığın çok hızlı geliştiği Türkiye’de her türlü bitkinin yetiştiğini söyledi. Türkiye’nin, kalkınan ve büyüyen bir coğrafyanın ortasında yer aldığını hatırlatan Bakan Zeybekci, “Bütün ticaret yollarının ortasındayız. Bütün medeniyetlerin, dinlerin ve bütün fırsatların ortasındayız. Büyümemiz tesadüf değil, ihracat ve istihdamdaki sonuçlar tesadüf değil” diye konuştu.

TİCARET ATO’DA KONUŞULSUN

Süs bitkileri sektörünün hızlı gelişen, istihdam düzeyi ve ihracat potansiyeli yüksek bir sektör olduğuna değinen Baran, “Kesme çiçek üretimindeki artışa rağmen maalesef dünya ticaretinden büyük bir pay alamıyoruz. Oysaki milyarlarca dolarlık ihracat yapabilecek potansiyelimiz var. Arzu ettiğimiz rakamlara ulaşabilmek için dış pazarlara yönelik bir pazarlama stratejisi belirlememiz lazım” dedi.

 

Toplantıda Antalya Süs Bitkileri Üretim ve Lojistik Merkezi Projesi’nin niyet mektubunu Royal Flora Holland CEO’su Lucos Vos, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ve Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Göbüş imzaladı.

ATO HASTA KABUL ELEMANI YETİŞTİRECEK

Öte yandan ATO, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) iş birliğiyle “Hasta Kabul Personel Eğitimi” vermeye başlayacak. 276 saatlik eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara sertifika verilecek. ATO Akademi kapsamında ücretsiz eğitime katılmak isteyenler 9 Ekim Pazartesi gününe kadar başvuru yapabilecek.

 

 

 

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Baran: Kesme çiçekten büyük pay alamıyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2017 tarihinde saat 16 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baran: Kesme çiçekten büyük pay alamıyoruz haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  06 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   16:02
  • Akşam
   18:32
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı