ANKARA HABERLERİ

Baran: Biz bu işi dert edindik

Hürriyet Haber
02.02.2018 - 10:07Son Güncelleme :

ATO bünyesinde faaliyet gösteren Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun kongre turizmine katkısının artırılması amacıyla sektör paydaşları bir araya geldi, tanışma ve akıl yürütme toplantısı yapıldı.

Hürriyet Haber

Başkent’te kongre turizmini geliştirmek için Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nu daha aktif hale getirmek istediklerini belirten ATO Başkanı Gürsel Baran, “Biz bu işi dert edindik. Ankara’nın potansiyeli olduğunu biliyoruz ve bu potansiyeli hayata geçirmeye çalışıyoruz” dedi. Ankara’nın sağlık ve kongre turizminde önemli imkânlara sahip olduğunu vurgulayan Baran şunları söyledi:

ANKARA’DA İYİ BİR KUMAŞ VAR

“Ankara’da iyi bir kumaş var. Kendi içimizdeki zenginlikleri ortaya çıkarmamız lazım. Turizmden çok ciddi kazançlar elde edebiliriz. Ankara’nın ekonomisine çok ciddi gelir sağlayabiliriz. Kongre turizmi mevsimi olmayan ve sürekli gelir getiren bir turizm çeşidi. Kongre turistleri diğer turistlerin üç katı para harcıyor. Biz bu işe baş koyduk. Tek derdimiz Ankara. 14 aydır Ankara’nın turizmdeki kabiliyetini ön plana çıkarmak için çalışmalar yürütüyoruz.”

YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Toplantıya katılan sektör temsilcileri de sırayla söz alarak Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun daha etkin hale getirilmesi konusundaki görüş ve önerilerini dile getirdi. Başkent’in imajının yenilenmesi, tanınırlığının artırılması, cazip bir destinasyon haline getirilmesi, atılacak adımların tespiti için yol haritasının belirlenmesi ve bir Danışma Kurulu oluşturulması görüşleri öne çıktı.

GENİŞ KATILIM

Toplantıya Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Kalkınma Ajansı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Ankara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ANTOD), Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), Ankara Turist Rehberleri Odası, İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu yetkilileri ile ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri katıldı.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Baran: Biz bu işi dert edindik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Şubat 2018 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baran: Biz bu işi dert edindik haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:04
 • Akşam
  18:33
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı