ANTALYA HABERLERİ

Barajlar Çalıştayı Antalya’da Başladı

IHA
20.10.2015 - 10:55Son Güncelleme :

DEVLET SU İŞLERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN BARAJLAR VE HES DAİRESİ ÇALIŞTAYI ANTALYA'DA BAŞLADI

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Barajlar ve HES Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Barajlar ve HES Dairesi Çalıştayı Antalya’da başladı.
Antalya’da başlayan Barajlar ve HES Dairesi Çalıştayına DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek, Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Tuncer Dinçergök, Başkan Yardımcısı Semih Vural, 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, DSİ Genel Müdürlüğüne bağlı 26 Bölge Müdürlüğünden Bölge Müdür Yardımcıları, Barajlar ve HES Şube Müdürleri ve Mühendisler katıldılar.
Çalıştay da DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek, “Daha önceki düzenlemiş olduğumuz iki Barajlar Kongresinde Proje üzerinde standart doküman üzerinde çalıştık. Bu hazırlayacağımız birim fiyat tarifeleri, teknik şartnameler, proje teknik şartnameleri bunlarda bu sürecin ilk başlangıcı. Bunları da şimdi hazırlayacağız tartışacağız daha sonra belirli bir zaman içerisinde eksiklikleri görüp onlar üzerinde tekrar görüşeceğiz” dedi.
Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Tuncer Dinçergök ise “Hafta sonu çok önemli bir Proje hayata geçirdik. Biliyorsunuz ihalelerimiz hem Merkez ihale, hem de Bölge ihaleleri olmak üzere iki şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda bazı uygulamalarda farklılıklar meydana geliyor. Uygulamada ki birlikteliği sağlamak üzere böyle bir organizasyona ihtiyaç vardı. Bu ihtiyacı gidermek için çalıştayı düzenledik. Çalıştay ile hafta boyunca çeşitli Baraj tiplerinde başta Dolgu Barajlar olmak üzere özellikle Önyüzü Beton Kaplı Baraj tipinde ve diğer tiplerde uygulamada ki sıkıntıları ortadan kaldırmak maksadı ile arkadaşlarımız güzel bir program hazırladılar. Bunlar üzerinde beraber istişare ve değerlendirmeler yapacağız” diye konuştu.
DSİ Antalya Bölge Müdürü Turkay Özgür de DSİ’nin Antalya’daki yatırımları hakkında bilgi erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Barajlar Çalıştayı Antalya’da Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Barajlar Çalıştayı Antalya’da Başladı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı