« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barajı iyi kurun

2002 Dünya Kupası yolunda son rakip karşısında ilk maçtan avantajlı bir skor çıkarıp, bileti İstanbul'daki rövanşta kesmek istiyoruz.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ernst Happel Stadı'ndaki karşılaşma saat 21.30'da başlayacak...

İLK RAUND

A Milli Futbol Takımımız bugün tarihi bir adımın ilk sınavına çıkıyor. 47 yıllık özlemi dindirip Dünya Kupası finallerine katılmayı hedefleyen ay-yıldızlılarımız baraj maçlarından ilkini bu akşam Avusturya ile deplasmanda oynuyor. Viyana'nın Ernst Happel Stadı'ndaki karşılaşma saat 21.30'da başlacak.

HAKEM İSPANYOL

İspanyol Manuel Mejuto Gonzales'in yöneteceği karşılaşmayı TRT-1 naklen ekrana getirecek. Ay-yıldızlılarımız, Viyana'daki ilk maçtan avantajlı bir skor çıkarıp, finallerin biletini çarşamba günü İstanbul'da oynanacak rövanşta almak istiyor. A Milli Takımımız'da Rüştü grip ancak oynayabilecek.

360. randevü

A Milli Futbol Takımı, Avusturya maçıyla tarihindeki 360. karşılaşmasına çıkacak. Milli Takım, 78 yıllık tarihinde 359 maçtaa 114 galibiyet, 164 yenilgi, 81 beraberlik aldı. 431 gol atarken, kalesinde 599 gol gördü. Ay-yıldızlılar deplasmandaki 194 maçın 46'sını kazanırken, 104'ünü kaybetti. Attığı 193 gole karşın 379 gol yedi.

Güneş'in resmi karnesİ İyİ

16. sınavı

A Milli Futbol Takımı, Avusturya maçıyla teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde 16. sınavına çıkacak. Milli Takım, göreve 16 Ağustos 2000'de, Saraybosna'daki Bosna-Hersek özel maçıyla başlayan Güneş yönetimindeki 15 maçta, 6 galibiyet, 5 beraberlik, 4 de yenilgi aldı.

Resmi 1 yenilgi

19 gol atarken, kendi kalesinde de 17 gol gördü. Ay-yıldızlılar Şenol Güneş yönetiminde yaptığı resmi maçlarda şimdiye dek yalnızca 1 yenilgi aldı. Milliler bu dönemdeki 10 resmi maçta, 6 galibiyet, 3 beraberlik, 1 yenilgi aldı, toplam 18 gol atıp, 8 gol yedi.

4 baraj maçı daha var

2002 Dünya Kupası'na katılacak takımların belirleneceği baraj maçlarından ilki bugün oynanıyor. A Milli Takımımız'ın Avusturya ile yapacağı karşılaşmanın dışında 4 maç daha var. Program şöyle: İrlanda Cum.-İran, Slovenya-Romanya, Ukrayna-Almanya, Belçika-Çek Cum.

Sakıp Sabancı'dan moral ziyareti

Ay yıldızlı ekibimiz, Avusturya maçının hazırlıklarını dün akşam karşılaşmanın oynanacağı Ernst Happel Stadı'nda yaptığı çalışmayla tamamladı. Milli maçı izlemek üzere Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gelen ünlü işadamı Sakıp Sabancı, ay yıldızlıların kampına gidip, moral verirken, teknik direktör Şenol Güneş'le bir süre sohbet etti.

Avusturya ikramı

1948
'deki Dünya Kupası Elemeleri'nde Avusturya ikramıyla finallere katılma şansını yakaladık. Eşleştiğimiz Avusturya bizi iki maçta da 1-0 yenerek eledi. Ancak Brezilya'daki 1950 Dünya Kupası'na Avusturya katılmaktan vazgeçince, Milli Takımımız, Suriye ile bir baraj maçı oynadı ve 7-0 kazanıp finallere gitme hakkını elde etti. Ne varki biz de ekonomik şartlardan bu finallere gidemedik.

iki kez yendik

MİLLİ
Takım, Avusturya ile daha önce 9 kez maç yaptı. Bu maçlarda Avusturya üstünlüğü dikkat çekiyor. Türkiye, yalnızca 2 galibiyet alırken, 7 maçı kaybetti. 1'i özel, 2'si Avrupa Şampiyonası elemeleri, 6'sı da Dünya Kupası elemeleri olmak üzere 9 maçta Türkiye'nin 8 golüne, Avusturya 13 golle karşılık verdi.

Viyana'da şanssızız

MİLLİ
Takım, Avusturya karşısında Viyana'da yaptığı maçlarda henüz beraberlik bile alamadı. Avusturya ile şimdiye dek deplasmanda 4 kez karşılaşan milliler, hepsinde de sahadan yenik ayrılmak zorunda kaldı.


AVUSTURYA


Wohlfart

Winklhofer

Vukoviç

Strafner

Prilasing

Schopp

Hiden

Herzog

Baur

Kitzbichler

Haas


TÜRKİYE


Rüştü

Fatih Akyel

Alpay

Emre Aşık

Abdullah

Ümit Davala

Tugay

Sergen

Hasan

Ergün

Hakan


STAT: ERNST HAPPEL

HAKEM: M.M GONZALES

SAAT: 21.30 TV: TRT-1

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler