Ege Haberleri

  Baraja uçan otoda 2 kardeş can verdi

  Hüseyin BAYBARS - Ferah IŞIK - Ramazan ÇETİN, (DHA)
  04.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli Tavas’ta frenleri tutmadığı sanılan bir otomobil yokuş aşağı, Yenidere Barajı’na yuvarlandı. Aracın içindeki, yüzme bilmeyen iki kardeş boğuldu.

  TAVAS’ın Solmaz beldesinde yaşayan Hasan Hüseyin Önüt (28), önceki gün saat 13.00 sıralarında babası Ali Önüt’ün yeni aldığı ikinci el otomobile kardeşi Himmet Önüt’ü (15) de alarak Çalıköy yakınlarındaki Yenidere Barajı’na gezmeye gitti.Himmet Önüt’ün kullandığı 20 YC 110 plakalı otomobil, baraja giden ve araç trafiğine kapalı olan yokuştan inerken baraja uçtu. Frenleri tutmadığı sanılan otomobilin ön tarafı barajın dibindeki balçığa saplandı.

  Çıktılar, ama yetmedi

  Saat 16.30 sıralarında bir köylünün otomobili farkederek haber vermesi üzerine gelen jandarma ekipleri, Denizli Sivil Savunma Müdürlüğü’nden yardım istedi. İl Sivil Savunma Müdürlüğü’nden gelen iki dalgıç, Önüt kardeşlerin cesedini sudan çıkardı. Otomobil ise bir kepçe yardımıyla çekildi. Önüt kardeşlerin otomobilden çıkmayı başardıkları ancak yüzme bilmedikleri için boğularak, yaşamlarını yitirdikleri belirlendi.

  Yol kapalı aldıran yok

  Karahisar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaykaç, üç ay önce su tutmaya başlayan Yenidere Barajı’na giden yola motorlu araçların girmesinin yasak olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Yol kapatılmasına rağmen, sürücüler patika yoldan saparak baraja ulaşıyor. Aynı yerde iki ay önce de bir kaza olmuştu. O olayda iki kişi son anda kurtarılmıştı. Bu kez kazayı gören olmamış. Baraja, kimsenin otomobille yaklaşmaması gerekiyor. Yapılan uyarılar maalesef ciddiye alınmıyor.”


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı