« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baraj kampını Güney Afrika'da yapacaklar

Yüzme Milli Takımı, Olimpiyat (A) Barajı müsabakaları öncesinde Güney Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Cape Town'da 47 gün kamp yapacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Federasyon başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzmede yükselti kampı yapma imkanının dünyada sadece 4 ülkede bulunduğuna dikkat çekerek, “Bunlardan Amerika, İspanya ve Fransa'da bizdeki gibi kış mevsimi yaşanıyor. Güney Afrika'da ise şu anda yaz. Yazın yapılacak 2012 Londra Olimpiyatları öncesi yüzme milli takımımızın hem mevsime, hem de Güney Afrika'da yapılacak olimpiyat (A) barajı müsabakaları öncesi bu ülkeye adapte olabilmesi amacıyla kamp için Güney Afrika'yı tercih ettik” dedi.

Bozdoğan, milli takımın Cape Town'daki kampı 16 Ocak-11 Şubat tarihlerinde yapacağını belirterek, “Bu kampa 17 sporcunun yanı sıra 6 da yönetim ve teknik ekipten katılım olacak. Kampın amacı, temmuz ayı başına kadar devam eden 'akredite', yani olimpiyat vizesi yarışlarına katılarak, olimpiyat vizesi almak. Cape Town'da yapılacak 27 günlük kampın ardından Genç Milli Takım sporcuları da Güney Afrika Cumhuriyeti'ne gelerek, Pretoria şehrinde kamp çalışması yapacaklar. 12 sporcu ve 4 antrenörün katılacağı bu kampa daha sonra milli takım kafilesi de katılarak, 4 Mart'a kadar burada kalacaklar” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler