Gündem Haberleri

  Baraj gölüne düşen otomobilde can verdi

  Onur ÖZKAN/BURDUR, (DHA)
  30.04.2009 - 12:42 | Son Güncelleme:

  BURDUR'un Karamanlı İlçesi'ne bağlı Bademli Köyü yakınlarında bulunan Bademli Barajı'na dün akşam düşen otomobildeki sürücü 23 yaşındaki Nuri Ümitoğlu kayboldu. Ümitoğlu'nun cansız bedenine ve otomobile, bu sabah sualtı timlerinin yaptığı arama sonucu ulaşıldı.

  Karamanlı'da yaşayan Nuri Ümitoğlu, dün akşam arkadaşı 20 yaşındaki Osman Ergün'ü de yanına alarak 15 DC 393 plakalı otomobiliyle Bademli Barajı'na gezintiye çıktı. Eski yoldan barajın kenarına giderken Nuri Ümitoğlu'nun kontrolü kaybetmesi nedeniyle otomobil baraj gölüne uçtu. Osman Ergün otomobilin baraja düşmesi sırasında kapıyı açıp kurtuldu. Otomobil sürücüsü Nuri Ümitoğlu ise otomobille birlikte baraj sularına gömüldü.

  Ümitoğlu'nu arama çalışmaları başlatan Burdur Belediyesi İtfaiyesi bir sonuç alamayınca Afyonkarahisar'dan sualtı arama timi çağrıldı. Bugün sabah saat 09.00 sıralarında arama çalışmalarını başlatan sualtı timleri 2 saatlik bir çalışmanın ardından bir sonuç elde edemedi. Bu arada Denizli’den takviye olarak sualtı timleri de çağrıldı. Arama çalışmalarını birlikte sürdüren 2 sualtı timi, saat 11.00 sıralarında Ümitoğlu'nun cansız bedenine ve otomobile ulaştı. Ümitoğlu'nun cesedi ve otomobil gölden çıkarıldı.

  Cumhuriyet savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı