Ege Haberleri

EGE

  Baraj gölünde avukat arayışı

  Taylan YILDIRIM, (DHA)
  19.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Torbalı’da üç aydır haber alınamayan, ilişkisi olan eski sekreteri ve kocasının öldürdüğü iddia edilen Mümtaz Baytekin’in cesedi ve aracı, Salihli’deki Demirköprü Barajı’nın göletinde aranacak.

  GEÇEN 6 Kasım’da Torbalı Tepeköy’deki evinden 35 TMV 76 plakalı otomobiliyle ayrılan avukat Mümtaz Baytekin’den bir daha haber alınamadı.
  Evli iki çocuk babası Baytekin’in cep telefonunun son sinyallerinden, Uşak ve Kula yakınlarına gittiği belirlendi. Polisin, bu bölgedeki araştırmalar sonrasında gözaltına aldığı Baytekin’in eski sekreteri C.Y., eşi E.Y. olaydan kısa süre sonra Azerbeycan’a çalışmaya giden ağabeyi E.Y. ve kız arkadaşı D.A. tutuklandı.
  Evlilik olmayınca
  C.Y.’nin, yanında çalışırken yaklaşık 3 yıl Baytekin’le ilişki yaşadığı, ancak avukatın eşinden boşanıp kendisiyle evlenmemesi üzerine ise ayrılıp hayatını E.Y. ile birleştirdiği öğrenildi. Çiftin, Baytekin’den uzaklaşmak için Uşak’a gittiği, ancak avukatın iddiaya göre tehdit ettiği C.Y. ile bir otelde iki kez bir araya geldikleri saptandı.
  Son görüldüğü yer
  Polis, Uşak ile İzmir arasındaki tüm benzin istasyonu ve MOBESE kamerası görüntülerini tek tek inceledi. Avukatın otomobilinin en son Salihli’deki MOBESE görüntülerine takıldığı belirlendi. Yakılma olasılığına karşı bölge tarandı, ancak sonuç çıkmadı. Son olarak Demirköprü Barajı gündeme geldi.
  Sonarla taranacak
  Baytekin’in, öldürüldükten sonra otomobiliyle baraja atıldığı olasılığını dikkate alan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, havadan aramalardan sonuç alamadı. Şimdi sonar cihazı, tekne ve dalgıçlarla su altında çalışma başlayacak. Her iki kıyısında da yol bulunan baraj gölünün yaklaşık 10 kilometrelik kıyı şeridinin sonar cihazıyla taranacağı, sinyal alınan bölgelere ise dalgıçların gireceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı