Ege Haberleri

EGE

  Baraj göletinde turna avlamak için yarıştılar

  Doğan ZELOVA / GELİBOLU, (DHA)
  13 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 12 Eylül 2012 - 15:06

  Gelibolu'da faaliyet gösteren Saroz Körfezi Doğal Hayatı Koruma ve Amatör Olta Balıkçıları Yardımlaşma Dayanışma Derneği tarafından Tayfur Barajı'nda turna balığı yakalama yarışması düzenlendi.

  Gelibolu'nun Tayfur Köyü'ndeki barajda Pazartesi günü 08.00 - 16.00 saatleri arasında gerçekleşen yarışmaya, İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Çanakkale ve Gelibolu'dan 80 amatör olta balıkçısı katıldı. En çok ve en büyük bağlığı yakalamak üzere iki dalda dereceye girmek için gün boyun olta atan yarışmacılar, yakaladıkları küçük balıkları baraja geri bıraktı. Yarışmada Murat Kara, 2 kilo 950 gram ağırlığında ve 80 santimetre uzunluğundaki turnayla en büyük balığı yakalayan isim oldu.

  En çok balık avlamada ise Şakir Gavus 9 kiloyla birinciliği, Serkan Çaylak 8 kilo 350 gram ile ikinciliği, Seyit Tekindağ da 7 kilo 650 gramla üçüncülüğü elde etti.Dereceye girenlere yarışma sponsor olan balık malzemecileri tarafından çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca, yarışmayı izleyen CHP'li Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da balıkçıları plaketle ödüllendirdi.SAODER Başkanı İsmail Gürlen, “Yarışma boyunca toplam ağırlığı 77 kilo 40 gram gelen 50 turna balığı oltalara takıldı. Bu balıklardan 42'si canlı olarak yeniden suya bırakıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı