Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Baraj açıldı Recep Bey telaşlı

  Okan KONURALP / ANKARA
  28.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zongul-dak’a yaptığı ilk yurt gezisiyle ilgili izlenimlerini ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik açıklamalarını değerlendirirken, “Baraj kapakları açıldı, nehir yatağında ilerleyecek. Recep Bey’in telaşı bundan” dedi.

  OBJEKTİFLERE BÖYLE YANSIDI - FOTO GALERİ

  İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN İLK MİTİNGİ / WEB TV

  KRAVATI HEP VARDI - FOTO GALERİ     

  Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Daha önce gittiğimiz pek çok yerde bir kaygı hissediyordum. Yurttaşlarımızın gözlerinde AKP’nin baskısında kaynaklanan bir kaygı vardı. O baskı davranışlarına dahi yansıyordu. Zonguldak’ta gördüm ki şimdi bu kaygıyı, baskıyı üstlerinden atmaya başladı yurttaşımız. AKP baskısı dağılıyor, dağılacak. Özellikle kadınlarımızın ve gençlerimizin ilgisi, bana gelecek için umut veriyor. Çok heyecanlı yurttaşlarımız. Bu da yalnız bana değil, tüm topluma umut vaat ediyor. Çok güzel bir tablo. Bunu Zonguldak’ta yakaladık. Baraj kapakları açıldı, nehir yatağında ilerleyecek. Recep Bey’in de telaşı bundan. Ancak merak etmesin telaşını anlıyor, sıkıntıları da tahmin ediyorum. Bir şeyi bilmesini, biliyorsa da hatırlamasını çok istiyorum. Yunus Emre’nin ‘Biz kimseye kin tutmayız, düşmanımız kindir bizim’ dizelerini. Daha sağduyulu, daha hoşgörülü bir politika izlemesini öneririm.”

  Kapılarınızı açın

  Çukurambar’daki Teoman Öztürk Parkı’nın açılışını yapan Kılıçdaroğlu konuşmasında, Nazım Hikmet’in “Güneşi İçenlerin Türküsü” şiirine atıfta bulunarak, “CHP’ye kaydolmak için gelen yurttaşlara kapılarınızı açın. Çünkü Recep Bey’in korkusu daha katmerleşecek. Bir ozanımızın dediği gibi ‘Akın var akın güneşe akın. Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın’” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı