Ege Haberleri

EGE

  Baradan’ın arazisi yaşlılara

  Hürriyet Haber
  27 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Eylül 2000 - 00:01

  SERAMİK sanatçısı Ümran Baradan, Menderes'in Ahmetbeyli'deki mafya hesaplaşması sonucu 5 kişinin ölümüne yolaçan arazisini, İzmir Valiliği'ne yaşlılar için bir sosyal tesis yapılması için bağışlayacağını açıkladı.

  TÜRK Kadınlar Birliği Başkanı Şermin Akman ve Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Engin Demir'in de katıldığı toplantıda, bölgede bir işletmeciye kiraladığı 8 bin 497 metrekare arazisini Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne protokolle devredeceğini söyleyen Baradan, jandarmanın iki gün önce buradaki kişileri tahliye ettiğini söyledi.

  TARİHİ eserlerin de yeraldığı deniz kenarındaki ormanlık alanda yatalak olmayan yaşlılar için bir tesisin ön projesini de hazırlatan Ümran Baradan, burada Kültür Bakanlığı izniyle inşaat yapılabileceğini öne sürdü. Mafya hesaplaşmalarına heden olan arazisini koruyamadığını, bu nedenle yaşlılara hizmet etmesi için bağışlayacağını söyleyen Baradan, ‘‘Ben görevimi yapıyorum. Sıra Ege sahillerindeki diğer kesimlerin temizlenmesinde. Bu da devletin görevi’’ diye konuştu.

  Baradan, kolonlar üzerinde yapılacak kompleksinde hastane, kütüphane, golf alanları, misafir kabul salonları, pastane gibi bölümlerin bulunacağını kaydetti. Baradan, Vali Yüksel'in de projeye destek verdiğini ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı