Ege Haberleri

  Baradan’dan yarışmaya çağrı

  İZMİR, (DHA)
  07.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ümran Baradan Çocuk Oyuncak Müzesi’nin 28. Geleneksel Yarışması’nın bu yılki konusu “İçimizdeki Çocuk” olarak belirlendi. Yarışmaya 8 ile 80 yaşında herkes katılabilecek.

  ÜMRAN Baradan Çocuk Oyuncak Müzesi’nin 28. Geleneksel Yarışması için geri sayım başladı. Bu yılki konusu “İçimizdeki Çocuk” olan yarışmaya 8 ile 80 yaşında herkesin katılabileceğini belirten dünyaca ünlü sanatçımız Ümran Baradan, “Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği olarak sanat yolu ile dünya dostluğunu pekiştirerek, gizli yetenekleri ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz” dedi.

  Konak Belediyesi ile Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen yarışmada dereceye girecek ilk üç eserin ata altını ile ödüllendireceklerini vurgulayan Baradan, “40x60 ölçüsünde tual üzerine, boya, tabi malzemeler, parmak bebekler hatta plastik malzemeler bile yer yer kullanılabilecek. Eserlerde manav, balıkçılar, çocuk oyunları, düğün, kayakçılar gibi her türlü tema işlenebilir. Yapılan eserler camlı çerçeveli olarak 15 Mart’a kadar Halilrifatpaşa, Varyant’taki Çocuk Müzesi’ne teslim etmeleri gerekmektedir” dedi.

  Yarışmanın sonuçları 10 Nisan’da açıklanacak. Dereceye giren ilk üç eser müzede sergilenecek. Şartname hakkında www.izmiroyuncakmuzesi.com’dan bilgi alınabilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı