« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baptista pazarlığı

Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin’in yönettiği transfer harekatında ilk adım atılırken sarı kırmızılılar, İspanyol kulübüne teklifini iletti. R.Madrid’e 2.5 milyon Euro önerilirken, uzlaşma sağlanamadı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
TRANSFERDE hız kesmeyen Galatasaray, Brezilyalı Baptista için Real Madrid’in kapısını çaldı. Futbol Federasyonu’nun yeni sezon için yabancı oyuncularda 6+1 kararını alması üzerine sarı kırmızılı yönetim, Lincoln’ün ardından ünlü bir ismi daha renklerine bağlamak için harekete geçti. Yeni sezon öncesi kombine satışlarının iyiye gittiğini gören Galatasaray yönetimi, dün Madrid’e çıkarma yaptı. Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Brezilyalı Baptista için Real Madrid yöneticileriyle biraraya geldi. Geçen sezon Arsenal’de kiralık oynayan sambacıya sarı kırmızılı formayı giydirmekte ısrarlı olduklarını ifade eden ikili, pazarlık masasına oturdu. Üstünel ve Sezgin, Real Madrid’de forma şansı bulması zor olan Baptista’yı bir sezonluğuna kiralamak istediklerini, İspanyol yöneticilerine ilettiler.

Yıllık 2.5 milyon Euro

İki tarafın rakam konusunda henüz orta yol bulamadığı ve görüşmelerin önümüzdeki hafta da süreceği belirtilirken, Galatasaray’ın ünlü futbolcuyu kiralamak için 2.5 milyon Euro önerdiği öğrenildi. 2009’a kadar Real Madrid ile sözleşmesi bulunan Baptista’nın menajeri Juan Figer de bu transferi bitirmek için Galatasaraylı yöneticilerle birlikte, Real Madrid idarecilerini ikna turuna çıktı. Brezilya Milli Takımı formasını giyen ve Copa America’da yarın Arjantin’e karşı finalde mücadele edecek olan Baptista’nın da teklife sıcak baktığı belirtildi. Madrid’de bulunan Üstünel ve Sezgin ikilisi, bu transferi bitirerek Türkiye’ye dönmek isterken, Baptista’ya da sarı kırmızılı formayı giydirmekte bir hayli kararlılar.

SEVILLA’DA PARLADI...

BREZİLYA’nın yeni yıldızlarından Julio Baptista, 1981 Sao Paulo doğumlu. Futbola 1993’te Sao Paulo’da başlayan Baptista, 2003’e kadar bu kulübün formasını giydi. Aynı yıl Sevilla’ya transfer oldu, burada yıldızını parlattı. Orta saha futbolcusu olarak 63 maçta, 38 gol ve 44 asistle mükemmel bir performans sergiledi. 2005’te Real Madrid’e imza attı ama bekleneni sergileyemedi. Geçen sezon Reyes ile takas edilerek Arsenal’e kiralanan Baptista, Brezilya’nın da bankolarından.

Bunları da Beğenebilirsiniz