Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Banyoda ölen oğlu ile 51 gün sonra aynı kaderi paylaştı

  Burak GEZEN/ÇANAKKALE, (DHA)
  18 Şubat 2005 - 01:56Son Güncelleme : 18 Şubat 2005 - 01:56

  Çanakkale’nin Ezine İlçesi’ne bağlı Yeniköy’de yaşayan 48 yaşındaki Gülten Gün, banyoda baca bağlantısı yanlış yapılan şofbenden sızan gazdan zehirlenerek yaşamını yitirdi. Gülten Gün’ün oğlu 28 yaşındaki Erkan Gün de, 51 gün önce aynı banyoda karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu can vermişti.

  BALIKÇI Ahmet Gün ve Gülten Gün, 28 yıl önce oğulları Erkan çok küçükken boşandı. İkisi de ikinci evliliğini yaptı, başka çocukları oldu. Gülten Gün’ün eşi 10 yıl önce öldü. Ahmet Gün de eşinden boşandı. Annesiyle yaşayan Erkan Gün, yıllarca, annesi ve babasını yeniden bir araya getirmeye uğraştı, yakın çevresine hep ‘Annemle babam barışsın, ölsem de gam yemem’ dedi.

  Erkan Gün’ün bu isteği gerçekleşti, Gülten ve Ahmet Gün 4 ay önce yeniden evlendi. Takı yapıp satarak geçimini sağlayan Erkan Gün, anne ve babasıyla bir arada yaşamanın henüz tadına varmıştı ki, 26 Aralık 2004’te evde yalnızken girdiği banyoda yaşamını yitirdi. Erkan Gün’ün karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu öldüğü sanılırken, Adli Tıp’tan kesin sonuç henüz gelmedi. Evlat acısıyla günlerdir perişan olan çift, 14 Şubat Pazartesi günü Çanakkale’ye Ahmet Gün’ün ikinci evliliğinden olan oğlu Şakir Gün’ün düğününe gitti, önceki gün evlerine döndü. Gülten Gün eşinden sonra girdiği banyoda öldü. Gün’ün cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  Her iki olayın da Çanakkale’deki nikah törenleri sonrası, aynı banyoda meydana geldiğine dikkat çeken Zekiye Oğuz, ‘Önce yeğenimi, ardından kızkardeşimi, inanılması güç tesadüflerin biraraya geldiği iki olayda kaybetmenin acısını yaşıyoruz’ dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı