« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Banvit'yen TBF'ye kınama

Play-off yarı final serisi ikinci maçında aldığı 2 teknik faulle diskalifiye olan Banvit'in ABD'li oyuncusu Chuck Davis'e verilen 3 maçlık cezaya Bandırma kulübü büyük bir tepki gösterdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Banvit Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

''Fenerbahçe Ülker ile oynadığımız play-off serisinde ortaya çıkan tablo Kulübümüzü fazlasıyla rahatsız etmiş ve bu açıklamayı yapmayı zorunlu hale getirmiştir.

Öncelikle İstanbul’da oynadığımız 2. maçta, karşılaşmanın hakemlerinin gayet tutarsız bir yönetim göstermeleri, sporcumuz Chuck Davis’e çalınan ve çalınmayan düdüklerle sporcumuzu çileden çıkarmaları ve sonucunda da oyundan ihraç etmeleri takımımızın mücadele gücünün ciddi şekilde azalmasına neden olmuştur. Özeleştiri yaptığımızda sporcumuzun oyundan ihraç olmayı gerektiren aşırı itirazlarını görmezden gelemeyiz. Ama Disiplin Kurulu tarafından kendisine verilen “3 maç müsabakalardan men ve 6.000 TL para”  cezasını hayretle karşılıyoruz. Birbirleri ile yumruklaşan, hakem masalarını tekmeleyen ve ağza alınmayacak galiz küfürler eden sporcuların; sahaya girip sporcu ve antrenörleri soyunma odalarına kadar kovalayan seyircilerin bulunduğu ligimizde daha önce verilen cezaları göz önüne aldığımızda sporcumuza verilen bu cezayı çok ağır ve adaletsiz buluyoruz. Bu ceza bizlerde, serinin kalan 3 maçı hesap edilerek verildiği kanaatini uyandırmaktadır.

Tekrar etmek gerekirse, sporcumuzun yapmış olduğu davranışı asla tasvip etmiyor ve profesyonelliğine yakıştıramıyoruz. Ama hiçbir fiziki müdahale, küfür ya da kötü söz içermeyen itirazları sonucunda aldığı bu ağır cezayı da daha önceki örnekleri de gözeterek birilerinin bize anlatması gerektiğini düşünüyoruz.  

Rahatsız olduğumuz bir diğer konu da, evsahibi olmamıza rağmen yayın programı bahane edilerek maçlarımızı istediğimiz saatlerde oynayamamamız. İstanbul’da oynadığımızda maç saatleri 20:00 iken kendi evimizde 17:00’de oynamaya mecbur bırakılıyor olmamız. Hem basketbol Anadolu’ya yayılsın, salonlar dolsun deniyor hem de bu tip keyfi uygulamalarla bu işe gönülden yatırım yapanların hevesleri kırılıyor diye düşünüyoruz.

Basketbol kamuoyunda, “Türk basketbol kulüpleri arasında hangileri en doğru şekilde yapılanmıştır?” diye bir anket yapılsa eminiz ki Banvit Basketbol Kulübü kendine ilk sıralarda yer bulur. Altyapısıyla, pilot takımıyla, centilmen seyircisi, güçlü mali yapısı ve basketbolu çok seven yönetimiyle Kulübümüz, Türk Basketbolu’nun en önemli figürlerinden biridir. Bu Kulüp bu seviyeye gelmek için ciddi bir çaba göstermiştir. Ama şimdi bulunduğumuz yerden baktığımızda Kulüp Yönetimi olarak bulunduğumuz ligde adalet duygusunu hissetmiyoruz.''

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler