« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Banvit'i yendiğimiz için mutluyuz"

Beko Basketbol Ligi'nde ikinci sıradaki Banvit'i 83-70 yenerek liderliğini sürdüren Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, karşılaşmada iyi bir mücadele olduğunu ve önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karakaş, maçın basketbol kalitesinin yüksek olduğunu vurgulayarak, “Çok güzel bir maç oldu. Banvit son iki sezondur daima iyi basketbol oynayıp, iyi neticeler alan bir ekip. Şu anda bulunduğu yer itibariyle de zaten verdiği emeklerin, yaptığı yatırımın karşılığını alıyor. Takipçimiz olan Banvit'i yendiğimiz için mutluyuz” dedi.

Banvit'i ligin ilk yarısında da yendiklerini hatırlatan Nedim Karakaş, “Yorucu Olympiakos maçının ardından dün sahaya yansıttığımız mücadele her Fenerbahçeli'yi mutlu etmiştir. Çok önemli galibiyetlerden sonra takımlarda bir rahatlama olabilir ama biz dün onu yaşamadan basketbolumuzu sahaya yansıttık ve önemli bir galibiyet aldık. Salona gelen 6-7 bin seyirciyi zaman zaman ayağa kaldıracak bir oyun oldu. Play-off'da muhtemel yarı final veya final eşleşmesinde Banvit'e karşı 1-0 önde başlayacak olmaktan mutluyuz” diye konuştu.

Karakaş, yeni transferleri Jasikevicius ve May'in takıma adapte olmaya başladıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:
“Jasikevicius çok önemli işler yapıyor. Çok kaliteli ve üst düzey bir oyuncu. Avrupa'da son 10 yılın takımına giren bir oyuncu. Kendisinin, kalitesi ve kariyeri tartışılmaz. Bize çabuk adapte oldu. Belki Avrupalı olması adaptasyonu kolaylaştırdı. Çünkü oyuncuların çoğuyla karşılıklı oynamış, onları yakından tanıyan bir oyuncu.
May ise Avrupa'ya ilk defa geldi. Çok yabancı olduğu bir ortama, kültüre geldi. Zamanla daha faydalı olacaktır. Zaman zaman yabancı kontenjanına takılması onu da üzüyor. Olympiakos maçının ikinci devresinde oyunuyla takıma faydalı olacağını gösterdi.”

“VALENCİA MAÇININ BİLETLERİ BİTMEK ÜZERE”

Maç oynanıp, bittikten sonra o maçı unutup, önlerindeki maça konsantre olmak zorunda olduklarını kaydeden Karakaş, “Hayat devam ediyor. Acımasız bir ortam var. Kaybettiğinizde kimse geçmişe bakmıyor. Önümüzdeki maçları düşünmek zorundayız. Geçtiğimiz maçlardaki galibiyetlerin değer kazanabilmesi için bundan sonra alacağımız galibiyetlerin de çok önemi var” ifadelerini kullandı.

Nedim Karakaş, çok kaliteli Türk ve yabancı oyunculara, çok iyi bir teknik heyete sahip olduklarını dile getirerek, şunları söyledi:
“Sahadaki mücadeleyi gördükçe seyircimiz mutlu oluyor. Salona daha fazla seyirci geliyor. THY Avrupa Ligi'nde 27 Ocak Perşembe günü Power Electronics Valenica ile yapacağımız maçın biletleri bitmek üzere. Seyircimizin bize sahip çıkması çok önemli. Her sporcu alkışı hak ediyor, seyircisiz maçların tadı tuzu olmuyor. Seyirci de oyunun bir parçası.”

Karakaş, tedavisi süren Engin Atsür'ün şubat sonu, mart başında takıma katılabileceğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz