« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Banvit zaafımızdan faydalandı"

Beko Basketbol Ligi'nde deplasmanda Banvit'e 82-68 mağlup olan Beşiktaş Cola Turka'da, antrenör Ergin Ataman, özellikle Cüneyt ve Serkan'ın olmamasının sert rakipleri karşısında zorlanmalarına neden olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ataman, sakat ve hasta oyuncular nedeniyle kadro konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Cüneyt'in sakat olması bizi tek oyun kurucu Chatman ile oynamak durumunda bıraktı. Serkan'ın da maçtan önce ateşlenmesi ve oynamaması Banvit gibi sert basketbol oynayan organize bir takım karşısında bizi zorladı” dedi.

Banvit'in bu zaaflarından çok faydalandığını kaydeden tecrübeli antrenör, “Chatman'ın üzerine ciddi baskı kurarak oyun sistemimizi bozmayı başardılar. Yine dış atışlarda düşük yüzdeyle hücum ettik. Banvit ise özellikle Mutlu ile ekstra sayılar buldu. Pota altında da üç yabancı uzunlarıyla oynadılar. Bu oyunculara karşı Likholitov'un pota altı sertliğini aradık. Zor deplasmandı. Kötü oynadık. Kazanma şansımız hiç olmadı. Oyun hep Banvit'in kontrolünde gitti” diye konuştu.

Ergin Ataman, sakatlığı nedeniyle Banvit maçında forma giymeyen Likholitov'u riske etmek istemediklerini, bu oyuncunun Türkiye Kupası'nda oynamasını beklediklerini söyledi.

IVERSON'IN DURUMU

Siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, ABD'de bulunan Allen Iverson ile ilgili çıkan haberlerin şu aşamada spekülasyon olduğunu söyledi.

Ataman, kendilerine Iverson'ın bıraktığı şeklinde bir bilginin gelmediğini ve hafta içi Iverson'ın son durumu konusundaki bilgilerin kendilerine ulaşacağını sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler