Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Banvit seriyi eşitledi

Yarı finalin ilk maçında boyun eğdiği G.Saray’a bu kez ev sahibi avantajını kullanıp geçit vermeyen Bandırma ekibi seride durumu 1-1’e getirdi.

Çetin YILMAZ
SON GÜNCELLEME

HER iki takım da savunma konsantrasyonlarını üst düzeyde tutarak maça başladı. Banvit birebir savunmayı iyi yapmayı, Galatasaray Cafe Crown ise boyalı alanı kapatmayı amaçlamıştı. Hücumda ise Banvit, Tutku Açık oyuna girene kadar daha iyi bir görüntü verdi. Tutku’nun katkısıyla, Galatasaray hücumları akışkanlı kazandı. İkinci periyot sahada skor yönü daha ağır basan Banvit 5’i vardı. 30-26’lık skorla öne geçmesiyle, bir anda maçın kontrollü temposu, hızlı bir basketbola döndü.
Banvit seri yakaladı
Başa baş geçen ilk devrede iki takımın da çıkışları kesik kesik oldu. Her iki ekip de, seriyi yakalayamadan soyunma odasına gittiler.
İkinci yarıya hücum ve savunmasıyla müthiş bir giriş yapan Banvit, 14-4’lük bir seri yaparak dengesi bozulan Galatasaray’a 5. dakikada molayı aldırdı. Moladan sonra çıkışını sürdüren ev sahibi takım, en skorer 5’iyle seriyi 23-6’ya taşıyarak üçüncü periyodu 73-55 önde bitirdi.
İstanbul’a taşındı
Son periyotta, sarı kırmızılılar geç de olsa savunma kaynaklı sert bir reaksiyon gösterdi. Ancak Banvit’in oluşturduğu fark, Tutku’nun ateşlediği Galatasaray’ın geri dönüşüne izin vermedi. 85-75 Banvit’in galibiyeti ile sona eren maç seriyi 1-1’e getirdi ve İstanbul’a taşıdı.

? SALON: Kara Ali Acar
? HAKEMLER: Engin Kennerman (***), Aytuğ Ekti (***), Halil Baldemir (***)
? BANVİT: Barış (***) 11, Davis (***) 20, Simmons (***) 3, Erol Can (***) 5, Golubovic (**) 2, Mutlu (***) 9, Yiğitcan (***) 5, Dixon (***) 19, Bora (**), Williams (***) 11
? GALATASARAY CAFE CROWN: Shipp (**) 8, Johnson (**) 4, Rancik (***) 7, Evren (***) 11, Ermal (**) 8, Caner (**) 3, Shumpert (***) 11, Tutku (***) 15, Andric (**) 7, Haluk (*), Sertaç (*)
? 1.PERİYOT: 19-20, ? İLK YARI: 42-41 (Banvit), ? 3.PERİYOT: 73-55


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler