« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Banu Karadağlı Avrupa’nın en iyi, dünyanın ikinci oyuncusu seçildi

FIMBA’da Avrupa’nın en iyi, dünyanın ikinci oyuncusu seçilen Banu Karadağlı, 2012 FIBA Avrupa U16 Şampiyonası’nda MVP olan oğlu Okben Ulubay’ın izinde…

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Potanın deneyimli yıldızı Banu Karadağlı, başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yeni sezonda Bosna Basket forması giyecek olan 42 yaşındaki tecrübeli oyuncu, Dünya çapında bir veteran basketbol organizasyonu olan FIMBA tarafından Avrupa’nın en iyisi ve Dünya’nın en iyi ikinci oyuncusu olarak seçildi.

Banu Karadağlı Avrupa’nın en iyi, dünyanın ikinci oyuncusu seçildi

Geçtiğimiz Nisan ayında Hırvatistan’ın Zadar kentinde düzenlenen FIMBA MaxiBasketball Turnuvası’nda Dünya Karması forması giyen ve turnuvada 19.8 sayı ortalamasıyla en çok sayı üreten oyuncu olarak şampiyonluk kazanan 42 yaşındaki ve 1.80 boyundaki Banu Karadağlı, Orlando’da devam eden FIMBA Maxibasketball Dünya Şampiyonası’nda Brezilyalı Alessandra Santos de Oliviera’nın ardından Dünya’nın en iyi ikinci oyuncusu seçilirken, aynı zamanda finale kalan iki adayı geride bırakarak Avrupa’nın en iyi oyuncusu ödülüne de layık görüldü.

Banu Karadağlı Avrupa’nın en iyi, dünyanın ikinci oyuncusu seçildi

GEÇEN YILIN REDBULL KRALİÇESİ
Öte yandan geçtiğimiz günlerde katıldığı Red Bull Quenn of The Rock turnuvasında finalde maç içerisinde sakatlanmasına rağmen rakibini 8-0 mağlup ederek İstanbul şampiyonu olan Banu Karadağlı, 29 Ağustos’taki Dünya finalinde mücadele etme hakkı kazanmıştı.

Bu arada kendi kategorisinde Avrupa’nın en iyi oyuncusu seçilmesi, Banu Karadağlı için ayrı bir anlam taşıyor. Karadağlı’nın Anadolu Efes forması giyen oğlu Okben Ulubay da 2012 FIBA Avrupa U16 Şampiyonası’nda MVP olarak Avrupa’nın en iyisi seçilmişti.

Banu Karadağlı Avrupa’nın en iyi, dünyanın ikinci oyuncusu seçildi

BANU KARADAĞLI: SONUNDA ÇABALARIMIN KARŞILIĞINI ALDIM
Bu noktaya çok çalışarak geldiğini söyleyen Banu Karadağlı şöyle devam etti: “Bu ödüle layık görüldüğüm için çok mutlu oldum. Oğlum Okben Ulubay, 2 sene önce Avrupa’nın en iyi oyuncusu seçilmişti. Sanırım şimdi bayrağı ben teslim aldım. Gerçekten çok çalıştım. 2 senedir destekleri ile başarılarımda büyük emeği geçen ve bu turnuvaya hazırlanmamı sağlayan Kuzey Spor Kulübü sahibi Alaaddin Tatlıdede’ye teşekkürü borç bilirim.

Banu Karadağlı Avrupa’nın en iyi, dünyanın ikinci oyuncusu seçildi
Banu Karadağlı'nın oğlu Okben 2 yıl önce Avrupa’nın en iyi oyuncusu seçilmişti.

Bunu söylemeden geçemeyeceğim, kendisi 2 senedir bütün imkanlarını benim için seferber etti. Ve tabii ki de motivasyon kaynağım olan oğullarımın büyük emeği oldu. Onlar her daim destekçimdi. Bu süreçte çoğu zaman özel antrenman ve yeri geldiğinde de erkeklere karşı antrenmanlar yaptığım için bazen gece yarısı eve dönebildim. Ama sonunda bu yoğun ve ağır çalışmalarımın karşılığını da aldım” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler