Banliyö trenlerinde akbil kalktı

Hürriyet Haber
08 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 08 Temmuz 1999 - 00:01

TCDD, Sirkeci-Halkalı arasındaki banliyö trenlerinde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELBİM A.Ş. kanalıyla uygulanan AKBİL ve jeton sisteminin bu geceyarısından itibaren kaldırılacağını açıkladı.

TCDD Genel Müdürlüğü’nün açıklamasında, ‘‘Sirkeci-Halkalı arası banliyö trenlerinde uygulaması devam eden AKBİL ve jeton sisteminin, BELBİM A.Ş’nin TCDD ile yaptığı sözleşme şartlarına uygun hareket etmemesi sonucu 8.7.1999 tarihinde saat 24.00’ten itibaren uygulamadan kaldırılmasına gerek duyulmuştur’’ denildi. TCDD yetkilileri, sözleşmenin tamamen feshedilmediğını, BELBİM A.Ş tarafından tüm şartlara uyulacağı konusunda anlaşma sağlanırsa uygulamanın yeniden başlayabileceğini belirtti. TCDD'nin uyulmadığını iddia ettiği 4 madde arasında demiryolları tarafından belirlenen tarifeye uyulmadığı, AKBİL'den elde edilen gelirin ve dataların günlük olarak TCDD bilgisayar sistemine aktarılmadığı gibi konular yeralıyor.

BELBİM A.Ş’nin açıklamasında ise sözleşmedeki şartlara uyulduğu dile getirildi. Anlaşma sağlanana kadar ulaşım biletle yapılacak.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı