KAYSERİ HABERLERİ

Banliyö İle Raylı Sistem Entegre Oluyor

IHA
06.09.2015 - 17:38Son Güncelleme :

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK

IHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ulaşımı daha konforlu hale getirmek için önemli bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Başkan Çelik, Yeşilhisar-Sarıoğlan arasında hizmet verecek olan banliyö hattının şehir içindeki raylı sistemle entegre olacağını açıkladı. Başkan Çelik, bu projenin tersine göçü dahi başlatabileceğini kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yeşilhisar-İncesu-Kayseri ve Sarıoğlan-Kayseri arasında hizmet verecek olan banliyö hattı için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Ulaştırma Bakanı ile Ankara’da detaylı bir görüşme yaptıklarını ve hemen ardından Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile Kayseri’de projenin detaylarını görüştüklerini hatırlatan Başkan Çelik, bu önemli projeyi çok daha mükemmel bir hale getirmek için yeni bir çalışma yaptıklarını söyledi.
Proje ile ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getiren Başkan Çelik, "Son 20 yılda ilçelerdeki nüfus merkeze kaydı. Bu göçü durdurmak ve hatta tersine çevirmek için ilçelerde kalkınma hamlesi başlattık. İlçelere çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Hem alt ve üst yapıda sorunları çözüyoruz, hem de pek çok sosyal donatıyı hayata geçiriyoruz. Bunların yanı sıra ulaşımı daha hızlı ve konforlu hale getirmek için de projeler geliştiriyoruz. Banliyö hattı bu projelerimizin başında geliyor. Bu hattın daha verimli hale gelmesi için çok önemli bir projeyle banliyö hattını raylı sisteme entegre etme kararı aldık. Bu proje kapsamında Kaykoop yakınlarında tren yolunu, 1200 metrelik yeni bir hat yaparak raylı sistemle buluşturacağız. Böylece Sarıoğlan Banliyö Hattı raylı sistemle birleşecek. Batıda da Raylı Sistemin OSB’deki son durağından başlayarak Serbest Bölge önünden geçmek suretiyle Boğazköprü istasyonuna 4 bin 800 metre demiryolu hattı döşeyeceğiz. Böylece Yeşilhisar-İncesu istikametinden gelenlerin de entegrasyonu sağlanacak" dedi.
Projenin ulaşımda büyük bir rahatlık getireceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili çalıştığını dile getirerek, "Çalışmaların tamamlanmasından sonra bu çalışmaları Büyükşehir Belediyemizle paylaşacaklar. Bizler de gerekli projeyi tamamlayarak banliyö hattı ile raylı sistemin entegrasyonu için çalışmalara başlayacağız" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Banliyö İle Raylı Sistem Entegre Oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2015 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Banliyö İle Raylı Sistem Entegre Oluyor haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı