Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bankamatik sanatçı değilim trombonumla görev başındayım

  Umut ERDEM/ANKARA
  15.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.02.2006 - 00:42

  Sürpriz bir istifa ile görevinden ayrılıp yerini devlet sanatçısı balerin Meriç Sümen'e bırakan eski Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Remzi Buharalı, bankamatik memuru olmadığını göstermek amacıyla trombonunun başına geçti.

  Sanat kurumlarında sürekli "bankamatik memuru" tartışmasının yaşandığını dile getiren Buharalı, genel müdürlükten ayrılmasına rağmen eski görevine geri döndüğünü vurguladı. "İsteseydim çalışmayabilirdim de, ama ben aldığım ücreti hak etmek istiyorum" diyen Buharalı, emekli oluncaya kadar da görevinin başında olacağını ifade etti: "Aldığım ücretin karşılığını vermek benim için bir erdemdir. Eski genel müdür olmam, şimdi çalışmayacağım anlamına gelmez. Eski arkadaşlarımla beraber aynı orkestrada çalıyor olmak bana büyük keyif veriyor."

  Buharalı, genel müdürlükten sonra ilk kez Leyla Gencer Sahnesi'nin açılışında seyirci karşısına çıktı. İkinci kez ise dün Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarının şef Bujor Hoinic yönetiminde verdiği Sevgililer Günü Özel Konseri'nde sevenleriyle buluştu. Biletleri günler öncesinde biten konserde Buharalı, yerli ve yabancı ünlü bestecilerin sevilen aşk şarkılarına trombonuyla hayat verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı