Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bankada garip soygun

  Hürriyet Haber
  02 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 02 Aralık 2000 - 00:01

  Güvenlik kamerasının filmi biten bir banka şubesine giren biri çocuk iki kadın müdürün masasındaki demetten 3 milyar lira çarparak kayıplara karıştı.

  ANTALYA'da Akbank Şarampol Şubesi'ne öğle saatlerinde giren kimliği belirsiz biri çocuk 2 kadın, bankadan 3 milyar lira çalarak kayıplara karıştı. Soyguncuların şube müdürünün masasında bulunan 3 milyar 600 milyon liralık para demetinden 3 milyarını el çabukluğuyla götürdükleri öğrenildi. Soygun gerçekleştikten yaklaşık 20 dakika kadar sonra farkedildi.

  ASIL SKANDAL

  Asıl skandal ise soygunun gerçekleşmesinden sonra ortaya çıktı. Şarampol Şubesi Müdürü Züftü Tiftik, kamera sistemindeki video kasetin soygun günü saat 11.30 sıralarında bittiğini ve değiştirilmediğini bildirdi. Tiftik, ‘‘Olayın kamera görüntüsü olsaydı hırsızlar kısa sürede yakalanırdı. İhmali görülenler hakkında işlem başlatacağım’’ dedi.

  EŞGALLERİ BELİRLENDİ

  Banka şubesinde inceleme yapan polis yetkilileri, ‘‘Soygunculardan birinin 25 yaşında kısa saçlı ve orta kilolu bir bayan, diğerinin de 8 yaşında bir kız çocuğu olduğunu tespit ettik. Diğer kadını araştırıyoruz. Hırsızlar soygundan bir gün önce de bankayı gezerek soygunu planlamışlar’’ diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı