Bankacılardan ses çıkmadı hükümet vergiyi ertelesin

Hürriyet Haber
18.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan, Kuş Gribi nedeniyle zor günler yaşayan ‘piliç sektörü’ için hükümetten istediği vergi ve SSK primlerinde erteleme konusunda umutlu olduğunu söyledi ve ‘Sektöre kullandırdıkları kredilerin peşine düşen bankacılardan henüz olumlu bir adım görmedik, hükümetten vergi ve SSK primlerinde erteleme bekliyoruz. Bu konudaki önerimize hükümet tarafından olumlu bakıldığını duyduk’ dedi.

2.5-3 milyar dolarlık katma değeri olan bir sektörün böyle bir felaket sırasında bazı destekler almasının normal olacağını söyleyen Çağlayan şunları söyledi:

‘Üyelerimizden de gelen bilgilere göre şu anda sektör daralıyor ve istihdamda da sıkıntılar başladı. Devletin bu durumu tabii afet görmesi gerekiyor. Tıpkı sel gibi deprem gibi. Hükümet şu ana kadar çok iyi kriz yönetimi yaptı ve sektöre sahip çıktı. Bankalardan henüz ses çıkmadı ama hükümet vergi ve SSK primi ertelemesi yaparak sektörü kucaklayabilir. Bunun için bir kanun gerekiyor ve bu da TBMM’de herhangi bir kanun görüşmesinde tek maddelik eklemeyle halledilebilir.’
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı