Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bankacı Songül 4 yıldır bulunamadı

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  30 Nisan 2009 - 10:42Son Güncelleme : 30 Nisan 2009 - 10:42

  ANTALYA'da 4 yıl önce, evliliğine 1 ay kala Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü Gençlik Parkı’nda, nişanlısına gönderdiği veda mesajının ardından 40 metre yükseklikten denize atlayan 35 yaşındaki bankacı Songül Yapıcı 4 yıldır bulunamadı.

  Bir bankada şef olarak çalışan Songül Yapıcı, 6 Haziran 2005 tarihinde saat 21.00 sıralarında nişanlısı Hüseyin Palas’a cep telefonundan, ‘Senden çok özür diliyorum. Biliyorum mutlu bir yuvamız olacaktı. Seni her daim sevdim. Hakkını helal et. Arabanın anahtarı, arabanın altında’ yazılı bir mesaj göndermdikten sonra, kendisini şelaleden denize bıraktı. Mesajı aldıktan sonra, nişanlısının ağabeyi Nevzat Yapıcı ile birlikte hemen parka koşan Hüseyin Palas, buradakilerin, bir kadının kısa süre önce denize atladığını söylemeleri üzerine yıkıldı. O tarinten bu yana tüm aramalara rağmen Songül’ün kendisine ya da cesedine ulaşılamadı.

  Polisin olay sonrası Yapıcı'nın otomobilinin torpido gözünde bulduğu veda mektubunda da, “Herkesi çok seviyorum. Hepinizden, ailemden, çalışma arkadaşlarımdan, beni seven, her zaman destek olan nişanlım Hüseyin'den de özür diliyorum. Beni affedin” diye yazılı olduğu görüldü.

  Antalya polisi günlerce aranan ancak bulunamayan Yapıcı’nın cesedinin dahi bulunamaması üzerine, genç kadını ‘kayıp’ olarak adlandırdı. Songül Yapıcı tüm Türkiye’de ‘kayıp’ olarak aranırken, polisin internet sitesinde de genç kadının fotoğrafı yayınlanıyor ve kayıp olduğu bildiriliyor.

  Songül'ün ailesi ise, kızlarının yaşadığı ve bir gün bulunacağı ümidini taşıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı