Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Banka şubesi önünde bomba paniği

  EDİRNE, (DHA)
  19 Ocak 2011 - 13:12Son Güncelleme : 19 Ocak 2011 - 13:12

  EDİRNE’de, bir banka şubesinin önüne bırakılan bomba görünümlü paket, korku dolu dakikalar yaşanmasına neden oldu. Üzerinde saat olan, kablolar sarkan paket, bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatıldı. İncelenen paketin boş olduğu belirlendi.

  Hükümet Meydanı’ndaki banka şubesi önüne bırakılan, etrafı koli bandı ile sarılmış, kablolar sarkan ve üzerinde küçük bir saat olan paketi görenler, hemen polise haber verdi. Gelen ekipler, bomba görünümlü paketi görünce hemen çevreyi güvenlik şeridine aldı ve işyerleri ile banka şubesini boşalttırdı. Çevrede toplanan meraklı kalabalık, polisin tüm uyarılarına rağmen şeridin arkasından ekiplerin çalışmasını film gibi izledi ve cep telefonları ile fotoğraf çekti.

  Kısa sürede gelen bomba imha uzmanı, sinyal kesici jammer’i çalıştırdıktan sonra hemen özel kıyafetini giydi ve paketi fünye ile patlattı. Pakette ince kablolar ve kordonu olmayan kol saati de saptandı. Paketin boş çıkması, herkese derin bir nefes aldırdı. Gelen olay yeri inceleme ekipleri de paketi titizlikle inceledi. Yetkililer, küçük yaştaki çocukların bıraktığı tahmin edilen pakete bomba görünümü verilmek istendiğini söyledi. Soruşturma sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı