Dünya Haberleri

DÜNYA

  Banka soyguncusu Noel Baba

  DHA Dış
  24 Aralık 2009 - 11:21Son Güncelleme : 24 Aralık 2009 - 17:44

  Amerika Birleşik Devletleri’nin Nashville kentinde Noel Baba kıyafetiyle bir bankaya giren soyguncu, silah zoruyla kasayı boşalttıktan sonra kayıplara karıştı.

  Klasik Noel Babalardan farklı olarak, vermek yerine almayı tercih eden bu Noel Baba’nın soygun sırasında görüldüğü fotoğraflar internette dolaşıyor.           

   

  Daily Mail’in haberine göre, önceki gün sabah saatlerinde Nashville’deki SunTrust Bankası’na giren Noel Baba, bir anda silahını çekerek elindeki kırmızı çuvalı kasiyere uzattı. Son derece sakin olduğu gözlenen Noel Baba, başta kendisinin Noel sürprizi yaptığını düşünen müşterilerin yere yatmalarını söyledi. Kasiyerin paraları çuvala doldurduğu sırada espri yapmayı da ihmal etmeyen soyguncu, “Noel Baba’nın faturaları ödemek için paraya ihtiyacı var” dedi.

   

  Daily Mail’e göre, paraları aldıktan sonra kapıya yönelen Noel Baba, geyikler tarafından çekilen bir kızak yerine dışarıda kendisini bekleyen gri renkli bir otomobile binerek kaçtı.

   

  Noel Baba’nın ne kadar para aldığı açıklanmazken, olay sırasında müşteri olarak bankada bulunan görgü tanıkları, aynı anda hem gülünç hem de korkunç bir olay yaşadıklarını belirterek şaşkınlıklarını dile getirdi.

   

  2003 yılında çekilen ve Türkiye’de Yeniyıl Soygun adıyla yayınlanan “Bad Santa” filminde başrol oyuncusu Billy Bob Thornton, Noel Baba kılığına girip soygun yapan bir adamı canlandırmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı