Gündem Haberleri

  Banka hesabındaki hareketlilik mezarını açtırdı

  Tolunay DUMAN/TARSUS (DHA)
  27.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mersin’in Tarsus İlçesi’nde, 9 yıl önce kalp krizi sonucu ölen babası Yusuf Ocakoğlu’nun banka hesaplarında hareketlilik olduğunu ileri süren Hakan Ocakoğlu, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak, babasının ölümünün araştırılmasını istedi. Şikayet üzerine Ocakoğlu’nun mezarı açılıp, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için örnek alındı.

  Tarsus’un tanınmış çiftçilerinden Yusuf Ocakoğlu, 20 Ocak 2004’te bahçesinde ölü bulundu. Yapılan incelemede, kalp krizinden öldüğüne karar verilerek, cenazesi Tarsus Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi. 9 yıl önce ölen babasının hesaplarında hareketlilik olduğunu ve ölümünün de şüpheli olduğunu ileri süren Hakan Ocakoğlu, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

  Başvuruyu inceleyen Cumhuriyet Savcılığı’nın kararı ile geçen hafta Yusuf Ocakoğlu’nun mezarını açtırarak, kemik parçalarını Ankara Polis Kriminal Laboratuvarı’na gönderdi. Babasının ölümünden sonra, bankaya yaptığı başvurunun ardından kendisine cüzi miktarda para ödendiğini belirten Hakan Ocakoğlu, "Babamın birçok bankada hesapları olduğunu biliyordum. Çünkü, çoğu kez ben de kendisiyle bankalara gitmiştim. Ölümünden sonra cüzi miktarda ödeme yapıldı. Babamın ölümünün üzerinden 9 yıl geçtikten sonra babamın diğer bankalardaki hesaplarında da hareketlilik olduğunu tespit ettim" dedi. Babasının ölümünün şüpheli olduğunu savunan Hakan Ocakoğlu, şu iddialarda bulundu:

  "Babam, kendisine ait bahçede ölü bulundu. Olayın adli olması nedeniyle, Cumhuriyet Savcısı olay yerine geldi ve ilk incelemede kalp krizinden öldüğü sonucuna varılarak, bu şekilde rapor tutuldu. Babamın ölümü nedeniyle yürütülen dosyayı incelediğimde, ayrıntılı bir otopsi yapılmadığını gördüm. Vefat olayının ardından, amcamın çocukları Y.O. ve A.O. ile banka çalışanı E.H. isimli şahısların, babamın banka hesabını boşalttıklarını, yatırım hesabındaki fonlar ve hisse senetlerini de kullandıklarını öğrendim. Konuyla ilgili kamu davası açıldı ve hukuki süreç devam ediyor. Sonuna kadar olayın takipçisi olacağım."

  Yusuf Ocakoğlu’nun tüm bankalardaki hesap hareketleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından incelenmeye alındı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı