Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bank Asya 1. Lig'in sezon açılış lansmanı yapıldı

Bank Asya 1. Lig'in 2009-2010 sezonu açılış lansmanı, yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirilen organizasyona, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Bayram Akgül, Bank Asya Genel Müdürü Ünal Kabaca ve bazı kulüp temsilcileri katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, 6 bölgede, 16 şehirde, 18 takımla oynanan bu ligin yarattığı heyecanın kendilerine gurur verdiğini söyledi.

Arıboğan, 1. Lig'de Bank Asya'nın isim sponsorluğuyla birlikte çok önemli yol kat ettiklerini belirterek, “Bu isim sponsorluğunda 3. yıl olacak. Futbol Federasyonu olarak Türk futbolunun gelişimini sağlayıp, futbol değerlerinin korunmasına ve fair play ruhunun korunmasına çalıştık” dedi.

Yeni sezonda bazı değişiklikler yaptıklarını kaydeden Arıboğan, “Turkcell Süper Lig'e çıkacak 3. takımın belirlenmesinde yeni düzenlemeye gittik. 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar arasında oynanacak ve bir üst lige çıkacak 3. takımı belirleyecek maçları tek devreli lig usulüne göre yaptık. Kulüplerin forma reklamındaki gelirlerini şortlarına ve formalarına yeni reklamlar alacak şekilde arttırdık. Yayın gelirlerinin arttırılması yönünde ciddi çalışmalarımız var. Hep birlikte Türk futbolunu ulusal ve uluslararası düzeyde yukarı çıkaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Ligin sponsoru Bank Asya'nın genel müdürü Ünal Kabaca ise Türk futboluna katkıda bulunarak 1. Lig'in hak ettiği yere gelmesini sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Kabaca, yeni sezonun reklamlarının hazır olduğunu ve bu reklamların “Memleket futbolu” temasıyla yayınlanacağını belirterek, “Geçen sezon 12 takımla sponsorluk sözleşmesi yapmıştık. Bu sezon sayıyı 14 takıma çıkardık. Türk futboluna maddi ve manevi yönden katkıda bulunmayı istiyoruz. İsim sponsorluğuyla başlayan bu süreçte 1. Lig'i hak ettiği yere getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Bayram Akgül, son 2 sezonda ciddi atılım içinde olduklarını ve Turkcell Süper Lig'i geçtikleri inancında olduğunu söyledi.

Bu arada konuşmaların ardından “Memleket futbolu” temalı reklamlar gösterildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz