Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bangladeş'te işçi ayaklanması: 100 yaralı

  DAKKA (A.A)
  19.10.2005 - 15:40 | Son Güncelleme: 19.10.2005 - 15:40

  Bangladeş'in başkenti Dakka'da, bir tekstil fabrikasının işçileriyle güvenlik görevlileri arasında çıkan çatışmada yaklaşık 100 kişinin yaralandığı, olayların ardından düzenlenen gösterilerde de polisin ateş açması sonucu 6 kişinin vurularak yaralandığı bildirildi.

  Bir polis yetkilisi, Naraynganj bölgesindeki Siddhirganj sanayi alanında bir tekstil fabrikasının koruma görevlilerinin, 2 işçiyi geç kaldıkları için dövdüğü ve yaklaşık 2 saat alıkoyduğu söylentilerinin ardından, bir grup işçinin güvenlik görevlilerine saldırdığını kaydetti.

  Yetkili, yüzlerce işçinin daha sonra dışarıya çıkmasıyla olayların yayıldığını, işçilerin güvenlik görevlilerine, fabrika binasına saldırdığını ve çevredeki anayollara barikatlar kurduklarını söyledi.

  Olay yerine gelen polisin kalabalığı dağıtmak için ateş açması sonucu 6 kişinin vurularak yaralandığını anlatan yetkili, polisin ayrıca cop ve göz yaşartıcı bomba kullandığını kaydetti.

  Olayların kontrol altına alınması için bölgeye takviye polis gücü gönderildiği belirtilirken, fabrikanın sahibi, olanları, beklenmedik bir olay olarak niteledi ve üzgün olduğunu söyledi. Fabrikanın sahibi, soruna dostane çözüm bulmak için çalıştıklarını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı