Dünya Haberleri

  Bangkok'taki tapınak saldırısının baş şüphelisi Türkiye'ye kaçtı

  hurriyet.com.tr
  14.09.2015 - 13:48 | Son Güncelleme:

  Tayland polisi, Bangkok'taki tapınak saldırısının şüphelilerden birinin Türkiye'ye kaçtığını öne sürdü.

  Associated Press'in "son dakika gelişmesi" olarak geçtiği haberde, söz konusu kişinin "saldırının ana şüphelilerinden biri olduğu" belirtildi.

  Polis tarafından daha önce yapılan açıklamada, Çin pasaportu taşıyan Abdureheman Abudusataer'in Erawan Tapınağı'na yönelik saldırıyı yönetmiş olabileceği söylenmişti.

  Abudusataer'in 16 Ağustos'ta Bangladeş'e gittiğini fark eden polis, zanlının Çin'e kaçmış olma ihtimali üzerinde duruyordu.

  Bangkoktaki tapınak saldırısının baş şüphelisi Türkiyeye kaçtı

  Fakat bugün polis sözcüsü Prawut Thavornsiri tarafından yapılan açıklamada, "Tayland polisi ve Bangladeşli yetkililerce elde edilen bilgilerin, söz konusu şahsın 30 Ağustos'ta Bangladeş'ten ayrılıp, Delhi ve Abu Dabi üzerinden İstanbul'a gittiğini gösterdiği" belirtildi.

  Bangkoktaki tapınak saldırısının baş şüphelisi Türkiyeye kaçtı
  Reuters tarafından servis edilen fotoğrafta, polis memurlarının tatbikat için olay yerine götürülen Bangkok saldırısının şüphelisiyle şakalaştığı görülüyor.

  Bangkoktaki tapınak saldırısının baş şüphelisi Türkiyeye kaçtı
  9 Eylül'de tatbikat için olay yerine götürülen Yusufu Mierili, geçen haftalarda Çin pasaportuyla yakalanmıştı.


  Tayland'ın başkenti Bangkok'un ticari merkezi Rajprasong'da, 17 Ağustos Pazartesi günü, her gün binlerce turist tarafından ziyaret edilen Erawan Tapınağı yakınında düzenlenen bombalı saldırıda, 20 kişi hayatını kaybetmiş ve 120 kişi de yaralanmıştı.

  Saldırının ardından güvenlik kameralarından tespit edilen bir şüphelinin robot resmi dağıtılmış, şüpheli "kimliği belirlenemeyen bir yabancı" şeklinde nitelendirilmişti.

  Bangkoktaki tapınak saldırısının baş şüphelisi Türkiyeye kaçtı

  Bangkoktaki tapınak saldırısının baş şüphelisi Türkiyeye kaçtı TAYLAND "ŞÜPHELİ TÜRK VATANDAŞI" DEDİ AMA…

  Etiketler: Saldırı , tapınak
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı