Dünya Haberleri

  Bangkok’ta cinsiyet değiştirmek istemiş

  Hürriyet Haber
  21.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çocuk kraliçe JonBenet Ramsey’in 10 yıl sonra yakalanan katil zanlısı John Mark Karr’ın Tayland’da cinsiyet değiştirmek için bir klinikle görüştüğü ortaya çıktı.

  Doktor açıkladı

  6 yaşındaki "Güzellik Kraliçesi" JonBenet Ramsey’yi taçırarak cinsel tacizde bulunmak ve boğarak öldürmekle suçlanan eski öğretmen John Mark Karr ABD’ye iade edildi. Geçtiğimiz günlerde Tayland’da yakalanan Karr’ın cinsiyet değiştirmek istediği de ortaya çıktı. Bangkok’taki Pratunam Polyclinic doktoru Thep Vechavisit, Karr’ın kendilerine muayene olduğunu söyledi. Karr’ın ameliyatının neden gerçekleşmediği bilinmiyor.

  Ameliyat çok ucuz

  Cinsiyet değiştirmek isteyenlerin rağbet ettiği ülkelerden biri olan Tayland’da fiyatların 1625 dolardan başladığı belirtiliyor. Aynı ameliyat için ABD’de 35 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor. Öte yandan Tayland polisi dün Karr’ı ABD’li yetkililere teslim etti. Los Angeles uçağına bindirilen zanlı ABD’de birinci derecede cinayet, adam kaçırma ve çocuğa cinsel tacizden yargılanacak.

  Tayland’dan sınırdışı edildi

  Bangkok Uluslararası Don Muang Havaalanı’na Tayland polisi refakatinde kelepçesiz getirilen John Mark Karr ABD’li yetkililere teslim edildi. Tayland’da hakkında suçlama yapılmayan Karr’ın, "istenmeyen kişi" olarak görüldüğü için sınır dışı edildiği belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı