Gündem Haberleri

  Bandırma'da korkutan yangın

  Mehmet TOSUN/BANDIRMA (Balıkesir), (DHA)
  11.09.2012 - 17:13 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Bandırma İlçesi’ne bağlı Dutliman Köyü’nde 3 farklı noktada çıkan yangın rüzgar santrallerine ulaşmadan güçlükle söndürüldü. Yangında 20 dönümlük köy merası ve makilik alan zarar gördü.

  Dutliman Köyü yakınlarındaki otluk ve makilik alanda bugün öğle saatlerinde 3 farklı noktada çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Köy merasındaki çiftliklerde bulunan çok sayıda küçükbaş hayvan sahipleri tarafından çıkartılarak daha güvenli alanlara götürüldü. Duman nedeniyle Dutliman-Sahil Yenice köyleri arasındaki ulaşım aksadı. Yangının yerleşim yerleri ve bölgede bulunan rüzg?r santraline ulaşmaması için Bandırma Belediyesi ve Orman İşletmeye ait ekipler yoğun mücadele sarf etti. Müdahale sonucu yangın kısa sürede söndürüldü.

  Dutliman Köyü Muhtarı Ahmet Arat, yangının aynı anda başlamasının sabotaj ihtimalini düşündürdüğünü belirterek, "Yangından dolayı 20 dönümlük köy merası ve makilik alan ciddi anlamda tahrip oldu. Köyümüzün en önemli gelir kaynaklarını hayvancılık oluşturmaktadır. Çıkan yangınla birlikte meramız tahrip olmuştur" dedi.

  Yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma jandarma tarafından sürdürülüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı