BALIKESİR HABERLERİ BANDIRMA HABERLERİ

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde 2 fakülte açıldı, 2 fakülte daha açılacak

DHA
26.10.2017 - 14:54Son Güncelleme :
DHA

Tufan DALGIÇ /BANDIRMA(Balıkesir), (DHA)- BANDIRMA Onyedi Eylül Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin kurulmasının ardından Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi kurulması için de YÖK’e başvuruda bulunuldu.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, üniversitede yapılması planlanan yeni binalar ve kurulması planlanan fakültelerle ilgili açıklama yaptı. Üniversitenin kuruluş aşamasının devam ettiğine işaret eden Özdemir, “3. eğitim öğretim yılına başladık. Üniversitemiz üçüncü yaşına girdi. Kuruluş aşamalarını hızlı hızlı geçiyoruz. 5 fakülteydik, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi kuruldu, 7 fakülte olduk. Açılmasını planladığımız Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin dosyasını da önümüzdeki hafta YÖK’e göndereceğiz. YÖK olur verdi,  dosyayı bekliyor. Önümüzdeki yıl minimum 8, maksimum 12 bölüme öğrenci alacağız. Denizcilik Fakültesinde iddialı olmak istiyoruz” dedi.

Öğrencilere yurt dışı imkânları da sağladıklarını ve çok sayıda üniversite ile anlaşmalar imzaladıklarını aktaran Özdemir, “Uluslar arası öğrenci faaliyetlerine çok önem veriyoruz. Bizim 165 civarı yabancı öğrencimiz var. Hedefimiz birkaç yıl içinde bine ulaşmak.  60’a yakın ülke ile anlaşmalar imzaladık. Erasmus ve Mevlana öğrenci değişim programları kapsamında 3 Kasım’da Eğitim ve Sosyal Bilimler Sempozyumu düzenlemeyi planlıyor ve bunu sürekli hale getirmek istiyoruz. 150-200’ü yabancı olmak üzere 700 civarı konuğumuz gelecek. Nisan ayında da Akıllı Ulaştırma Sistemleri ile ilgili bir konferans planlıyoruz” diye konuştu.

ÜÇ BİNA CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Kampus içinde yapılacak binalar için düzenlenen mimari yarışmanın ardından, yerleşke için çalışmaların hızla devam ettiğini anlatan Rektör Özdemir, yerleşke planlamasında son aşamaya geldiklerini belirtti. Birkaç hafta içinde üç bina için ihaleye çıkılacağını söyleyen Özdemir, “Merkezi binayı önümüzdeki yıl bitirmek için gayret göstereceğiz. Bu inşaatlara harcanacak 45-50 milyon TL bütçemiz var. Merkezi binamızın içinde 700 koltuklu büyük bir kongre salonumuz olacak. Bu 3 bina bittiğinde öğrenciler içinde cazibe merkezi olacak” ifadelerini kullandı.

 

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bandırma haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bandırma haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde 2 fakülte açıldı, 2 fakülte daha açılacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı