BALIKESİR HABERLERİ

Bandırma’daki Olayla İlgili Büyükşehir Belediyesi’nden Açıklama

IHA
09 Temmuz 2015 - 13:30Son Güncelleme : 09 Temmuz 2015 - 13:31

YEREL HABERLER BALIKESİR

IHA

Dün, Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki otobüs işletmecileri arasında yaşanan ve 1 otobüsün yandığı kavga olayı ile ilgili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yazılı bir açıklama yaptı.
İlçedeki İDO iskelesi karşısında, halk otobüsleri ve minibüslerin kullandığı otopark alanı içerisinde, bazı otobüs işletmecileri arasında kavga çıkmış ve çıkan kavgada 1 otobüs yanmış, 1 kişi yaralanmış ve polis, olayları havaya ateş açarak yatıştırabilmişti. Çıkan olayların ardından bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması için yazılı bir açıklama yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, asılsız haberlerle sahte gerginlik ortamı oluşturulduğunu bildirdi. Belediyenin açıklamasında; “Bandırma ilçemizde Toplu Taşıma İşletmecileri arasında meydana gelen üzücü olayın ardından basında, tartışmanın Ömer Bey Kooperatifi hat uzatımı sebebiyle çıktığı haberleri yer almış ise de, tamamen asılsız haberler ile oluşturulan sahte gerginlik ortamı işletmeciler arasında kavgaya neden olmuştur. Zira, Ömer Bey Kooperatifi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma iştiraki olan Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş (BTT AŞ.) ile ‘Elektronik Ücret Toplama Sistemine Geçiş’ protokolü imzalamış olup Kooperatifin mevcut güzergahında herhangi bir uzatım veya düzenleme yapılmamıştır. Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 10.maddesine göre trafik hizmetlerini planlama, koordinasyon ve güzergah belirleme yetkisi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) ait olup bu yönde alınmış bir karar bulunmamaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım planı çerçevesinde kendi yetkisi dahilinde olan toplu ulaşım hatlarında mevcut işletmecilerle belirli bir sistem ve düzen içinde, tehdit ve asılsız haberlere mahal vermeyecek şekilde çalışmaktadır. BTT AŞ., UKOME kararları ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin yetki devrine istinaden Balıkesir genelinde elektronik ücret toplama sisteminin yaygınlaştırılarak toplu taşıma hizmetlerinin rahat, güvenli ve konforlu bir şekilde yerine getirilmesi için uygulamalarını kararlı bir şekilde sürdürecektir. Asılsız iddialar sebebiyle yaşanan olayda hem tarafların zarar görmesi hem de Kurumumuzun hedef gösterilmesi üzüntü ile karşılanmış olup doğru bilgilendirme için açıklama yapma gereği duyulmuştur” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Bandırma’daki Olayla İlgili Büyükşehir Belediyesi’nden Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bandırma’daki Olayla İlgili Büyükşehir Belediyesi’nden Açıklama haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:22
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı