Gündem Haberleri

  Bandırma dağcıları 7 bin 10 metrelik zirvede

  İbrahim ALDEMİR/BANDIRMA (Balıkesir), (DHA)
  21.08.2009 - 11:46 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Bandırma İlçesi’nde faaliyet gösteren Bandırma Dağcılık ve Arama Kurtarma Derneği (BANDAK) Başkanı Mustafa Kızıltaş, Kırgızistan-Kazakistan sınırında bulunan 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri Dağı’na başarılı bir tırmanış gerçekleştirerek, Bandırma Belediyesi bayrağını zirveye dikti.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Yüksek İrtifa Kurulu ve Teknik Kurul Üyesi olarak görev yapan BANDAK Başkanı Mustafa Kızıltaş, 22 Temmuz- 13 Ağustos 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilen Khan Tengri Dağı tırmanışında ülkemizi temsil eden ekipte yer aldı. Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca liderliğinde gerçekleştirilen bu tırmanışta, 7 bin 10 metre yüksekliğe tırmanan dağcılar, Türk Bayrağını zirvede dalgalandırdı. Bandırma Belediyesi bayrağını da zirveye götüren Mustafa Kızıltaş, Bandırma’nın adını Khan Tengri Dağlarına yazdı.

  Mustafa Kızıltaş daha önce de 7 bin 105 metre yüksekliğindeki Korjeneveskaya ve 7 bin 546 metre yüksekliğindeki Mustafa Ata Dağlarına başarılı tırmanışlar gerçekleştirmişti.

  Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, böylesi bir etkinlikte kentlerini ve Türkiye'yi temsil eden Mustafa Kızıltaş’ı kutlayarak, Ayyıldızlı bayrağı Bandırma Belediyesi’nin bayrağını zirvelerde görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Ozan Onur, dağcılık sporunu tanıtmak ve bu sporun yaygınlaştırılmasını sağlamak açısından, belediye olarak bu tür etkinliklere her zaman yardımcı olacaklarını sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı