BALIKESİR HABERLERİ

Bandırma’da Sağlıkçılardan Teröre Tepki

IHA
03.09.2015 - 14:16Son Güncelleme :

Bandırma'da sağlık çalışanları teröre olan tepkilerini dile getirdi.

IHA

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde SES, Genel Sağlık İş, Türk Sağlık Sen, Sağlık Sen ve Ufuk Sağlık Sen’den oluşan Sağlık Bileşenleri Platformu, terör örgütü üyelerinin son zamanlarda artan sağlık çalışanlarına yönelik eylemlerine karşı, yaptıkları ortak basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
Basın açıklaması, Sağlık Bileşenleri Platformu adına, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın Bandırma Devlet Hastanesi sorumlusu İpek Çetinkuş tarafından yapıldı. Çetinkuş, “En zor savaş koşullarında dahi sağlık emekçilerine saldırı yapılmaması bir insanlık düsturudur. Buna rağmen meslektaşlarımıza yapılan bu saldırı öncelikle bölge insanına ve onların sağlığına yönelik bir kast olmuştur. En önemli görevimiz, insanı yaşatmaktır ve biz yaşatmak için yemin etmiş bir meslek grubuyuz. Yıllara yaşam, yaşama yıllar katmak için mücadele veren sağlık mesleği mensuplarının artarda öldürülmesinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bizler, doğan bir bebeğin annesin kucağına verildiğinde oluşan gülücüğü, yaşlı bir teyzenin teşekkürünü ve acılı bir babanın duasını, yürüttüğümüz bu kutsal vazifenin en önemli karşılığı olarak görüyoruz. Halkımıza sağlık hizmet sunumunun sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi, sağlık hizmet ve emekçilerinin can güvenliği ve iyilik halinin korunması için sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin bir an evvel sonlandırılmasını talep ediyoruz. Gece, gündüz halkımızın sağlığı için emek veren meslektaşlarımızın hayatına mal olan bu saldırıları öfkeyle kınıyoruz. Sorumluların yakalanması ve adalete teslim edilmesi ve gereğinin yapılmasını, şiddet ortamının durdurulması temennisi ile halkımızı sağduyuya davet ediyoruz. Katilleri ve işbirlikçilerini lanetliyor kaybettiğimiz meslektaşlarımızın ailelerine ve sağlık çalışanlarına baş sağlığı diliyoruz. Tüm sağlık camiasının başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.
Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muzaffer Şenveli’nin makamında yapılan basın açıklamasına, Sağlık Sen Hastane Temsilcisi Mustafa Taşçı, Türk Sağlık Sen Hastane Temsilcisi Bülent Karaman, Ufuk Sağlık Sen Hastane Temsilcisi Sinan Kütükçüoğlu, Genel Sağlık İş Hastane Temsilcisi Nermin Maden, SES Hastane Temsilcisi İpek Çetinkuş katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Bandırma’da Sağlıkçılardan Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bandırma’da Sağlıkçılardan Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı