BALIKESİR HABERLERİ

Bandırma Basını Teröre Karşı Deklarasyon Yayınladı

IHA
08.08.2015 - 14:57Son Güncelleme :

Bandırma basını, teröre karşı ortak açıklamada bulundu.

IHA

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde hizmet veren yerel basın kuruluşları, terörün sonlandırılması için ortak bir deklarasyon yayınladı.
İlçe merkezi yakın çevrede yayın yapan 8 yerel gazete, dergi ve internet haber siteleri, son zamanlarda yaşanan terör olayları karşısında sessiz kalmayarak ortak bir deklarasyon yayınladı. Yapılan ortak açıklamada, “Ülkemizde on binlerce yurttaşımızın ölümüne, on binlercesinin yaralanmasına ve ciddi bir zaman ve ekonomik kayba neden olan PKK terörünün sonlandırılmasına, Kürt sorununun demokratik temelde barışçı çözümüne dönük başlatılan ‘açılım süreci’, ‘milli birlik ve kardeşlik projesi’ adı altında isimlendirilen devlet ve iktidar politikası Temmuz’un son günlerinde başlayan terör saldırıları ve olayları nedeniyle akamete uğratılmak istenmektedir. Biz, aşağıda imzası bulunan Bandırma’daki yerel basın ve yayın kuruluşları ve gazeteciler, yazarlar olarak etnik ve mezhep temelindeki her türlü ayrımcılığa ve teröre şiddetle karşı olduğumuzu, terörü lanetlediğimizi ortak bir irade ve arzu olarak kamuoyuna deklare ediyoruz. TSK’ni ve personelini, Emniyet kurumlarını ve personelini, vatandaşlarımızı, kamu ve sivil araçları hedef alan, dünyanın her yerinde en kutsal hak olarak kabul edilen yaşama hakkını, can güvenliğini tehdit eden terörist saldırıları ve faaliyetleri lanetliyoruz. Son günlerde onlarca askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı şehit eden PKK terörünü ve terörün her çeşidini kınar ve lanetlerken, demokratik yaşam içinde yer alan tüm siyasal partileri, sivil toplum örgütlerini gerekçesi ne olursa olsun, teröre ve terörist örgütlere karşı tavır almaya davet ediyoruz” denildi. Yapılan açıklamada, SonKurşun Gazetesi, Eylül Gazetesi, Şehir Gazetesi, İlk Haber Gazetesi, Realite Dergisi, Banses Gazetesi, Genç Bayrak Gazetesi ve Bandırma Gerçek Gazetesi’nin imzası bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Bandırma Basını Teröre Karşı Deklarasyon Yayınladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bandırma Basını Teröre Karşı Deklarasyon Yayınladı haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı