Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Banane ulan geziyorsa savcıya söyle atsın içeri

  Hürriyet Haber
  12.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 12.01.2012 - 09:33

  TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekli Orgeneral Çevik Bir ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt hakkında hiçbir işlem yapılmamamasını eleştirmesine dikkat çekici sözlerle cevap verdi.

  Kuzu, “Kanal A” televizyonundaki programda şunları söyledi:

  İŞTE BURHAN KUZU'NUN O SÖZLERİ / WEB TV

  Geç bile kaldılar

  “Çevik Bir niye geziyor? Bana ne ulan geziyorsa, git savcıya söyle, ver belgelerini de eline, atsın adam içeri. Geç bile kaldı bana sorarsan. Laf mı şimdi bu. Büyükanıt, atın içeri yatsın, banane yani bundan. Şimdi öyle bir bakış açısı ki bu, sanki hükümet bunları yapıyor. Yahu biz Allah aşkına bu parti kapatmakta kendimizi zor kurtardık ya, gidiyorduk gümbür gümbür, Türkiye gidiyordu be. Laf mı şimdi, ben mi koruyorum bunu, Başbakan mı koruyor bunları. Lafa bak hele.”

  Sivil mahkeme

  Başbuğ’un Yüce Divan’da yargılanması gerektiği tartışmasına da değinen Kuzu, “Diyelim Genelkurmay Başkanı bir askere Genelkurmay’da iki tane salladı, bizimkiler yapmaz ama adam da orada öldü. Tam da görevinin başında. Genelkurmayın ortasında. Bu Yüce Divan’a mı gidecek? Böyle birşey olabilir mi?” değerlendirmesi yaptı.

  CHP’ninki şov

  Kuzu, CHP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM Başkanlığı’na verdikleri dilekçeyle ilgili de şöyle dedi: “Toplu olarak dokunulmazlığın kaldırılması diye bir yöntem yok. Bu tamamen bir şov hareketidir. CHP’nin kendi içindeki kongre hesaplaşmasının yansımasıdır. Sadece dosyalı olan vekillerin böyle bir hakkı vardır.”

  Kılıçdaroğlu’na kıyamam

  TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, dokunulmazlığının kaldırılmasını isteyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na “Kıyamam” yanıtını verdi. Kuzu, Deniz Baykal’ın da dokunulmazlığının kaldırılmasını istediğini anımsatarak, “Ben ona da sana kıyamam demiştim. ‘Sen Anayasa profesörüsün, kıy kıy’ dediğinde de, yok kıyamam, herkese hangi muameleyi yapıyorsak sana da aynı muamele, dönem sonuna bırakıyorum dedim. Kılıçdaroğlu’na da aynı şekilde” dedi. Turan YILMAZ

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı