"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Bana yardım etmek isterken bıçaklandı

Rüyamda arkadaşımla suyun altından açık bir koya çıkıyorduk.

Koy, kayalıklı bir yerdi. Orada arkadaşlarımızı yüzerken gördük. Onlardan biri yanımıza geldiğinde, arkadaşım yüzmenin verdiği yorgunlukla birden suya batmaya başladı.
Ben “Yardım edin, bayıldı galiba, dibe batıyor” diye bağırdım. Yardım eden bir gençten çok etkilendiğimi ve bakıştığımızı hatırlıyorum.
Suyun hemen üstünde sözüm ona bir balkon vardı ve ben oraya çıktım. Karşı balkonda iki çocuk bana cam kırıkları atmaya başladı, korktum ve onlara bağırdım.
Hoşlandığım o genç de bana yardım etmek istedi, çocuklara bağırdı ama o sırada bir adam gelip onu bıçakladı. Önemli bir şey olmadığını hatırlıyorum, sonra uyandım.
RUMUZ: Derin

YORUM: Siz ve arkadaşlarınız (ya da arkadaşınız), zor bir proje üzerinde çalışıyor olmalısınız. Üstlendiğiniz bir görevde çok güvendiğiniz bir arkadaşınız, sanırım umduğunuz başarıyı gösterememiş. Bu kişinin suyun dibine doğru hareketi, yukarıda bahsettiğim duygunuzu simgeliyor.
Size ve arkadaşınıza zarar vermeye çalışanların, rüyanızda size yardım eden kişilere de zararlı olabileceğine dair kuşkularınız olduğunu düşünüyorum.
Rüyanız, görüntüde hiç açık vermeseniz de kırılmaya müsait bir yapınız olduğunu gösteriyor.
Gerçek hayatınızda sizi kaygılandıran durumların net analizini yapmaya çalışırsanız, konular ve kişilerle başa çıkmanız kolaylaşacaktır.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI