« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bana vurmaya çalışıyorlar

Hagi, dün Florya’da düzenlediği basın toplantısında barut fıçısı gibiydi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

“Yardımcılarınızla ve oyuncularla aranız iyi değilmiş” sorusunu sinirlendi, “Bu soruyu kim sordurtuyor? Bunlar oyun” dedi.

GALATASARAY ile 1.5 yıllık anlaşma imzalayan Gheorghe Hagi hakkında son dönemde yoğunlaşan eleştiriler ve görev süresi hakkında yapılan spekülasyonlar Rumen teknik adamın canına tak etti. Özellikle, “Türkiye Kupası’nı kazanamazsa gidecek” iddiasına sinirlenen Hagi’yi üzen bir başka olay; bu zorlu süreçte yönetimin net bir tavır ortaya koymaması. Rumen çalıştırıcının bu ruh hali dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında yüzüne yansıdı. Açıklamalarının çoğunu asık suratla yapan Hagi, beğenmediği sorulara açıkça tepki göstererek, mevcut durumdan rahatsız olduğunu ifade etti. Hagi’nin basın toplantısındaki önemli açıklamaları şöyle:

Evet, büyük teknik direktör değilim

Galatasaray’da daha önce kupa kazandım, hem de parasız. Bu defa da olabilir. Ben büyük bir teknik direktör olduğumu sanmıyorum. Ama büyük hocalar var. Bunların bazıları bile aynı kulübe ikinci kez geldiklerinde başarılı olamadılar. Futbol bir oyundur. Bazen olur, bazen olmaz, bu sadece sana bağlı değil çünkü. Başarı için iki şey lazım; güçlü bir yönetim ve kaliteli oyuncular. Bu ikisi bir arada olursa başarı gelir.

İsteyen o şekilde yazmayı sürdürsün

(Yardımcısı ve oyuncularıyla anlaşamadığı yönündeki bir soru üzerine) Bu soruyu kim sordurtuyor? Benim takımda herkesle ilişkilerim iyidir. İsteyen bu şekilde yazmaya devam etsin. Ben Galatasaray’da bulunduğum sürede herkesle iyi ilişkiler kurdum. Bazı gazeteciler ya da gazeteciler üzerinden birileri benim ilişkilerimi bozmak istiyorlar. Bana vurmaya çalışıyorlar. Bunlar kulis oyunlarından başka bir şey değil. Ben 8 senedir Türkiye’deyim, bazı şeyleri çok iyi anlıyorum.

Benim gitmem sorunları çözmez

Bir kişi hiçbir zaman tek başına bir şey yapamaz. Camia birlik beraberlik içinde olmalı. Hocanın değişmesi problem değil, benim gitmem kolay. Ancak kim gelse bu sorun yaşanacak. Galatasaray camiasının bunu anlaması lazım. Kötü bir zamandayız ve birlik içinde olmalıyız. Sezon sonunda ne olacağını bilmiyorum çünkü yarın ne olacağını bilmiyorum. Bir takım 1-2 yıl içinde oturur. Bunu söyleyen Luis Van Gaal’dır. Eski Galatasaray takımı kaç senede oturdu, 2-3 senede.

Arda’sız oynamak bize acı veriyor

Arda’ya çok dikkat etmemiz gerekiyor. Ne zaman takımla başlayacak, bunu kendisine sormak gerekir. İyi gidiyordu ama yine sakatlığı nüksetti ve kesinlikle biz bu konuda acı çekiyoruz. Takım onunla bambaşkaydı. Benim devre arasında onunla ilgili yaptığım planları biraz bozdu ama yapacak bir şey yok.
Pino da ciddi bir sakatlıktan çıktı. Kendisini yavaş yavaş takıma monte etmeyi planlıyoruz. Herhalde bir ay içinde en iyi formunu bulur. Misimovic’le ilgili artık konuşmak istemiyorum. Karşımda sakız çiğnediği için kadro dışı bırakıldığı iddiası doğru değil. Bu kararı neden aldığımı ben raporumda bildirdim.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz