"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bana ulaşamadığı için o kızdan boşanmamış

5 yıl önce 1,5 yıl süren bir ilişkim oldu. Ancak sevgilim beni başka bir kızla aldattı, daha sonra da onunla evlendi. Şimdi beni unutamadığını ve eşinden boşanmak istediğini söylüyor.

Feyza Hanım merhaba, çok uzun zamandır sizin yazılarınızı takip ediyorum. Bana da yardımcı olmanız dileği ile yazıyorum size...
Ben 22 yaşında, üniversite mezunu, kendi ayakları üzerinde duran biriyim. Çok da iyi bir
işim var.
5 yıl önce 1,5 yıl süren bir ilişkim olmuştu. Fakat ilişkimizde çok yıpratıcı olaylar yaşandı ve ayrıldık.
Sevgilim daha benden ayrılmadan, aramız kötüyken, kardeşi aracılığı ile bir kızla tanışıp beni onunla aldattı.
Ben bunu öğrendiğim sırada, kızı yalan dolanla kandırmış. Ona benimle bir hafta çıktığını ve benim onun başına bela olduğumu söylemiş.
O kız da bunlara inanıp telefonda bana ağza alınmayacak şeyler söyledi.
Bu olayın ardından tabii ki sevgilimle ayrıldık. Birkaç ay sonra da o kızla evlendi.
Ben o sırada ağır bir depresyon geçirdim, yıkıldım ama atlattım. Üniversiteyi bitirdim kendimi geliştirdim.
Şimdi ise tesadüf mü bilinmez, evimin tam karşısında kendisine dükkan açtı. Sabah beni evden çıkarken gördü ve işyerime kadar takip etti.
Benimle konuşmak istiyormuş. Beni incitmek istemediğini, bilmeden aynı yerde dükkân tuttuğunu söyledi. Bir de eşiyle arası bozukmuş, beni unutamamış ve boşanmaya karar vermiş.
Yanımda avukat arkadaşını aradı ve işlemleri hızlandırmasını söyledi, şimdi de benimle evlenmek istediğini söylüyor.
1 yaşında çocukları var. Sürekli hata yaptığını, beni o günden sonra çok aradığını, bulamadığı için daha önce boşanmadığını söyledi. Tabii ki ona inanmıyorum, zaten yuvasını yıkmak da istemiyorum. O zaten kendi mutsuzluğunda boğuluyor şimdi.
Fakat ben artık kaçmak istemiyorum. Ne yapacağım ben? Akıl verin lütfen!
Rumuz: Yardım eder misiniz?

Aman kızım, uzak dur bu adamdan. Yaptıklarının tümü şov, sen de görüyorsun. Akıllı bir kızsın, belli ki seninle yakınlaşmaya çalışıyor. Eşine karşı heyecanı bitmiş olmalı, seni kaçırdığı için pişman da olmuştur belki.
Ama sonuçta işi gücü yalan dolan değil mi, senden ayrıldıktan sonra şimdi eşi olan o kıza seninle ilgili söylediklerini hatırla.
Aman yavrum, zayıf davranma sakın. Avukat arkadaşını da kullanıyor besbelli. Eminim boşanacağı yoktur. Ondan kurtulduğun için dua et sen. Hem neden kendine bir arkadaş edinmiyorsun, zamanla yeniden seversin, inan bana.

X