« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bana Tamas’ı sormayın

Fatih Terim, ‘‘Tamas'ı niye oynattınız’’ sorusuna sinirlendi ve canlı yayını terketti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim maç sonunda katıldığı canlı yayını muhabirin sorularına sinirlenerek terk etti. Star TV'deki canlı yayına katılan Terim, ‘‘Hocam yine şanssızlık yaşandı. Ne diyorsunuz?’’ sorusuna, ‘‘Şansızlıkla alakası yok. Oyuncularımı alınlarından öpüyorum. G.Saray'a yakışır oynadılar. Basit gollerin altından kalmak zor. Hasan'ın vurduğu Hakan'a çarpıyor. Pres, pas var. 2. yarı semeresini alacaktık. Aldık da. Yine basit bir gol yedik. Emeğinizin karşılığı olmuyor’’ yanıtını verdi.

Canlı yayın devam ediyordu. Terim, ‘‘Tamas'ı niye oynattınız?’’ sorusuna önce çok sakin yanıt vermeye başladı. G.Saray Teknik Direktörü, ‘‘Bir oyuncuya hedeflenirseniz, seyircinin önünde atıp aşağılamamalısınız. Tamas babamın oğlu değil. Rakibi sağdan delmek için ve Prates'i önde oynatmak için Tamas'ı oynattım. Tamas'ı hedef tahtası yapmayın. Tamas'ın üstüne gidilmemeli. Gidilirse ben de çıkıp oynayamam. Bu saatten sonra onun da oynayacağını düşünmüyorum. Kovaceviç'le yan toplara çıkacak bir tek Tamas vardı.’’ yanıtını verdi.

Ancak bu dakikadan sonra Fatih Terim öfkelendi. Muhabire dönerek; ‘‘Bana Tamas'ı sormayın. Niye hep Tamas'ı soruyorsunuz. Eğer yenildiysek bile bunun hesabını vereceğiz. Takımın oyununu, presini, iyi yanlarından neden bahsetmiyorsunuz. Neden sadece Tamas'ı ele alıyorsunuz. Niye Hakan'ın golünü sormuyorsunuz.’’ diyerek öfkesini gösterdi. Muhabirin, ‘‘Hocam ben Hakan'ın golünü de soracaktım’’ sözlerini dinlemeyen Terim canlı yayını yarım bıraktı ve uzaklaştı.

TAMAS SÜRPRİZİ

Fatih Terim,
sürpriz bir kararla Rumen oyuncu Tamas'a zorlu maçta ilk 11'de yer verdi. Terim, Hakan Ünsal'ı maç kadrosuna dahi almazken, sakatlığı bulunan Volkan ve Pinto da kadronun dışında bırakıldı. Fatih Terim, Batista'yı da yedek bıraktı. Terim, Nihat karşısında bir varlık gösteremeyen, yenilen golde hatası olan genç oyuncuyu ikinci yarı kenara aldı, yerine Arif'i oyuna dahil etti. Batista'yı ilk yarıda sakatlanan Pratez'in yerine oynattı.

Canaydın tribünde

SARI
kırmızılı takımın başkanı Özhan Canaydın, hastalığı nedeniyle verdiği uzun bir aradan sonra takımını izlemek için stada geldi. Sağlık nedeniyle maçları izlemesi sakıncalı bulunan Canaydın, görevinin başına döndükten sonra, takımının İstanbul'daki ilk maçında protokol tribünündeki yerini aldı. Başkan, sağlığının iyi olduğunu belirtirken, takımınından fazla ayrı kalamadığını söyledi. Taraftarlar da Özhan Canaydın'a sevgi gösterisinde bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.