« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bana Rüştü'yü verin

İngiltere'de oynanan Manchester United-Beşiktaş maçı sonrası Başbakan Tayyip Erdoğan telefonla Yıldırım Demirören'i aradı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Manchester United 0-1 Beşiktaş/Maçın tüm ayrıntıları

İngiltere'de oynanan Manchester United-Beşiktaş maçı sonrası Başbakan Tayyip Erdoğan telefonla Yıldırım Demirören'i aradı. Erdoğan Demirören'i kutladıktan sonra özellikle Rüştü'yü telefona çağırdı ve özel olarak tebrik etti. Başbakan Erdoğan sonrasında ise Teknik Direktör Mustafa Denizli ile görüştü.

GÜL DE ARADI

Cumhurbaşkanı Gül de maç sonrasında Yıldırım Demirören, Rüştü ve Mustafa Denizli'yi tek tek tebrik etti.

TÜRK FUTBOLU İÇİN GURUR VERİCİ

Beşiktaş Teknik Direktörü  Mustafa Denizli, deplasmanda Manchester United karşısında alınan 1-0'lık  galibiyetin Beşiktaş ve Türk futbolu için gurur verici olduğunu söyledi.

Denizli, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Avrupa kupalarında  yola devam etmenin tek yolunun Manchester United'ı yenmek olduğunu bildiklerini  ve bunu başardıklarını söyledi.

Şampiyonlar Ligi'ne istediklerini başlangıcı yapamadıklarını belirten  Denizli, “Futbol olarak ilk 3 maçta rakiplerimizin gerisinde kalmadık ama 1 puan  çıkarma şansımız oldu. Geriye dönük hesaplar yapma şansımız yok. Sadece tek  maçımız kaldı. Onun da bizim için tek sonucu var, kazanmak” diye konuştu.
Manchester United karşısında son derece akılcı takım savunması  yaptıklarını ifade eden Denizli, oyunun son bölümlerinde rakiplerinin oyuna baskı  koymasının son derece doğal olduğunu kaydetti.

Yaklaşık 7-8 haftadır yükselen bir grafik çizdiklerini ifade eden  Denizli, “Bu akşamki sonuç hem Beşiktaş adına, hem futbolcularım adına, hem de  Türk futbolu adına çok gurur verici bir sonuç. Kısacası düşündüğümüz hedefe  gitmek için kazanmamız lazımdı. Bunu Şampiyonlar Ligi'ndeki son maçta ve  önümüzdeki 4 lig maçında da devam ettirmek zorundayız” ifadesini kullandı.

Denizli, teknik direktör Ferguson'un genç oyunculara şans vererek  kendilerini hafife alıp almadığıyla ilgili bir soruya, “Bir takımın kadrosunda  bulunan futbolcular görev yapmak için bekliyorsa, genç olmuş tecrübeli olmuş fark  etmez. Bizim de genç futbolcularımız var. İstanbul'da Manchester United tam kadro  oynadı, nasıl bir maç kazandı biliyoruz. Benim maçtan önceki çekincem de böyle  bir kadroyla karşılaşmaktı” yanıtını verdi.
Denizli, “CSKA maçının sonucunu futbolcuların bilmesi takımı nasıl  etkiledi?” sorusu üzerine de “Tek seçeneğimiz vardı, onu gerçekleştirmek  lazımdı. Gerçekten bu akşam hem Beşiktaş'a, hem Türk futboluna yakışan bir  mücadele verdik. Kolay değil burada oynamak. Manchester United'i burada yenmek  kolay değil. Manchester United'ı sahasında son yenen takım olmak gurur verici”  diye konuştu.

Kaleci Rüştü'nün performansını da değerlendiren deneyimli teknik adam,  “Old Trafford Stadı ve benzeri yerlerde kazanmak istiyorsanız kalecinizin ve  savunmanızın fevkalade başarılı olması lazım. Rüştü'nün nasıl bir kaleci olduğunu  uluslararası alanlarla futbolu takip edenler de biliyor. Takıma olağanüstü  derecede güven sağlayan birisi” dedi.

Maç içinde sakatlanarak oyun dışına çıkan İbrahim Toraman'ın durumuyla  ilgili bilgi de veren Denizli, bu futbolcunun burnunun kırılmış olabileceğini,  burnunda bir şişlik bulunduğunu söyledi.

FERGUSON: “AVRUPA FUTBOLUNDA BU TÜR ŞEYLER OLUYOR

Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson, Beşiktaş'ın  galibiyetiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Avrupa futbolunda bu tür şeyler  olabilir” dedi.
Ferguson, siyah-beyazlı takım karşısında iyi mücadele ettiklerini  belirterek, “Çok genç futbolcularımız vardı. Rakip kalenin önünde 19-20  yaşındaki futbolcularımız golü bulamadı. Bu anlaşılabilir bir durum. Avrupa  futbolunda bu tür şeyler oluyor” diye konuştu.

Gruptan çıkmayı garantiledikleri için genç oyunculara şans verdiğini  anlatan deneyimli teknik adam, “Genç oyunculara bu tür maçlarda şans tanımak  lazım. 18-19 yaşlarında gençler var. Onlara karşı güvenimiz var. Ama tecrübeyi  sadece böyle oyunları kazanarak öğrenebilirsiniz” dedi.
Ferguson, Beşiktaş karşısında Fransız hakemin penaltılarını vermediğini  iddia etti.

İlk golü atmaları halinde sahadan galip ayrılacaklarını savunan Ferguson,  Türk takımlarına karşı hep zor maçlar oynadıklarını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz