« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bana küfretti

Holiganlıkla suçlanan CHP Denizli Milletvekili Haşim Oral, ‘Şeref tribününün altından geçerken bize küfür etti. Eğer, söylediği küfürü bilselerdi, tepkime hak verirlerdi’ dedi. Yaptığı davranış ile dikkatleri üzerine çeken Oral, Hürriyet’e yaptığı açıklamada kendisini savunarak, ‘Ne küfür ettiğini duysalardı bana hak verirlerdi’ dedi.

Nuray BABACAN / ANKARA
SON GÜNCELLEME
CHP Denizli Milletvekili Haşim Oral, Denizlipor-Manisaspor maçı sonrasında rakip takımın oyuncusu Yılmaz’ın kendisine küfür ettiği için peş şişe attığını söyledi. Yaptığı davranış ile dikkatleri üzerine çeken Oral, Hürriyet’e yaptığı açıklamada kendisini savunarak, ‘Ne küfür ettiğini duysalardı bana hak verirlerdi’ dedi. Yılmaz’ın Denizlisporlu Güven’in ayağını da kırdığını kaydeden Haşim Oral, şunları söyledi:

‘Futbol camiası tarafından da efendiliği ile değil p..ç Yılmaz olarak tanınan bir futbolcu, bir oyuncumuzun ayağını kırdı. Buna rağmen maçtan alınmadı ve sonuna kadar kaldı. Biz de bu olaya tepki gösterdik. Şeref tribününün altından geçerken bize küfür etti. Ana avrat başlayan bir küfür. Eğer, söylediği küfürü bilselerdi, tepkime hak verirlerdi. Duygularımı kimse gözardı etmemeli, ben de insanım.

Basının arkası dönük olduğu için olayı görmedi. maçta yaşananlar canımı çok sıkmıştı. Futbolcumuzun ayağının kırılması gerekçe değil, her maçta böyle bir şey olur. Ancak namı herkesçe bilinen bu futbolcu bize küfür edince çileden çıktım. Ben önce insan, sonra futbol taraftarı sonra da milletvekiliyim. Bence tribünlere küfür ettiği için ceza almalı. Bunun prosedürü nedir bilmiyorum.’

Bunları da Beğenebilirsiniz