« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bana kimse Sow yapmasın

Sow’u kadroya almaması hala tartışılan sarı lacivertli teknik adam, “Antrenmandaki en basit çalışmaların bile verileri bana geliyor. Bundan sonra kararlarımı değil kendi performans raporlarınızı tartışın” diyecek.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE Teknik Direktörü Ersun Yanal, Sow olayının üzerinden 10 gün geçmesine rağmen hala tartışılması nedeniyle hem futbolcularına hem de medyaya net mesajlar vermeye hazırlanıyor. Yanal, oyuncuları ile milli takım dönüşünde yapacağı toplantıda, “Herkes kadroya alınmamaya alışacak. 10 tane kaliteli yabancım var. Milli maç arasında 8 oyuncu ile antrenman yaptım. Kalanlar bile milli futbolculardı. Bunlar içinden kimi oynatmazsanız kaliteli bir oyuncu dışarıda kalmış oluyor” diyecek.

BİLİMSEL YÖNTEMLERLE ÇALIŞIYOR

SARI lacivertli teknik adam, bu konudaki seçimini antrenmanlarda iyi çalışandan yana kullanacağını da vurgulayarak, “Maçlarda kimin oynayıp oynamayacağı konusunda karar mercii teknik direktördür. Antrenmanlardaki katılımlarınız ile ilgili, en basit gördüğünüz topla çalışmalarda bile bana raporlar geliyor. Bu raporlara göre sizlerle ilgili kararımı veriyorum. Bu nedenle bundan sonra kararlarımı değil kendi performansınızı tartışın” ifadelerini kullanacak.

TARAFTARA DA MESAJ OLACAK

YANAL ayrıca, bundan sonra basın toplantılarında bir futbolcunun neden oynamadığı yolundaki sorulara da yanıt vermeyecek ve tepkisini dile getirecek. Sadece bu konuda taraftara bir mesaj verecek olan sarı lacivertli çalıştırıcı, taraftarların her tercihine bir tepki göstermelerinin doğal olmadığını ifade edecek. Yanal; “Taraftarımız bu işlere kafayı takmasın. Oyuncu kalitesinin bu kadar yüksek olduğu bir kulüpte bu tartışmalar olmamalı. Bu konuyu artık tartışmamalıyız” düşüncesini iletecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz