« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bana kimse şerefsiz diyemez

Şampiyonlar Ligi’ne veda edilmesi bir yana belki UEFA Avrupa Ligi’nde yola devam etmek de ateşe düştü. Ama taraftarın çirkin tepkisiyle futbolcular sahada psikolojik olarak yıkılırken, çıldırma noktasına gelen başkan Yıldırım Demirören’i Mahmut Özgener ve arkadaşları güçlükle yatıştırdı.

Bülent BOĞ
SON GÜNCELLEME
İşte Demirören'in çıldırdığı an / Foto Galeri

BJK İnönü Stadı’nda dün akşam kaybeden sadece Beşiktaş değildi. Wolfsburg’a 3-0 yenilmesi Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkamaması mal oldu. Belki UEFA Avrupa Ligi’nde de yoluna devam edemeyecek. Ama Türk futbolu, son dönemde yaşadığı çirkinliklere dün akşam eklenen travmalarla nereye gidecek?
Kadıköy’de F.Bahçe-G.Saray derbisi oynandı, sahadaki 90 dakikanın skoru yetmedi, maç stat dışında hala sürüyor. Diyarbakırspor, maça çıkmama tehditi savurdu, lige yeni bir kriz yaşattı. 2 ve 3. liglerde sezon başından beri kaynıyor. Ve Beşiktaş... Taraftarının son dönemdeki tepkisini dün gece de sürdürmesiyle, sahada yıkılan futbolcular ve çıldırma noktasına gelen bir kulüp başkanı Yıldırım Demirören...
Nezaket gösterisiyle başladı
Oysa herşey bir nezaket gösterisiyle başladı. Demirören, kendisini Steaua-F.Bahçe maçına davet eden F.Bahçe kongre üyesi Doğuş Holding Başkanı Ferit Şahenk ve eşi Diane Şahenk’i BJK İnönü Stadı’nda ağırladı. Eşi Revna Demirören ile birlikte misafirlerine büyük ilgi gösteren Yıldırım Demirören’in yanında Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, Azerbaycan asıllı Türk işadamı Mübariz Mansimov ve İhsan Kalkavan gibi isimler de vardı.
Maçın 25. dakikasında Şeref Tribünü’nün solundaki numaralı tribün karıştı, taraftarlar kavgaya başladı. Şeref Tribünü’ndekilerin şaşkın bakışları arasında yaşanan kavga polisin müdahalesi ile sona erdi. Maçın sonlarına geliniyordu. “Yeter Yıldırım Demirören, yeter” Yıldırım Demirören’e yönelik protestoları 80. dakikadaki ikinci golden sonra küfürlü, çirkin protestoya dönüştü.
Hesabını sorarım tepkisi
“Şerefsiz Demirören” diye bağıran taraftarlar “... git” temposu tutmaya başlayınca Demirören, birden ayağa kalktı ve öfkeyle “Bunun hesabını sorarım” dercesine el işaretiyle kapalı tribünde başlayan protestolara tepki gösterdi. Özgener ve yönetici arkadaşları Demirören’i yatıştırmaya çalıştı.
Bu kez tribünlerin öfkesinin dozu arttı. “Defol git başkan”, “Başkan olsana, başkan olsana, Fenerbahçe’ye başkan olsana”, “Kadıköy’e maça gitsene” diye bağıran taraftarlar, Mustafa Denizli’yi istifaya çağırıp, futbolcuları da protesto etti. Küfürlü tezahüratlar yanında sırtlarını sahaya dönerek, protestolarını sürdüren taraftarlar Wolfsburg’u alkışlayarak soyunma odasına gönderdi. Demirören, tepkiler ve geniş güvenlik önlemleri altında stattan ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler