Bana hayatı keçiler öğretti

Aynur TATTERSALL / TOKAT
28.01.2015 - 09:46 | Son Güncelleme:

Londra’daki Sofra restoranlar zincirinin sahibi Hüseyin Özer, 50 yıl sonra ziyaret ettiği Tokat’ta doğduğu köyde gözyaşlarına boğuldu.

TOKAT’ın Reşadiye İlçesi’nin Doğantepe Köyü’nde yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Hüseyin Özer, yıllar sonra doğduğu köyü ziyaret etti.

Özer’i, hemşehrileri coşkuyla karşıladı. Özer, ilk olarak annesinin kabrini ziyaret etti. Yıllar önce keçi çobanlığı yaptığı aynı yerde keçileri görünce eline değneğini alarak keçilerin arkasından koşan Özer, “Keçiler bana yaşamı, yoktan var etmeyi öğretti. Hayatı ben onlardan öğrendim onlar benim en yakın arkadaşlarımdı” diye konuştu.

Çocukken aç kaldığı günlerde kendisine yiyecek veren yaşlı komşusu ile köyün girişinde karşılaşan Özer, yaşlı komşusuna sarılarak hasret giderdi. Yaşlı komşusunun anlattıkları karşısında gözyaşlarına hakim olamayan Özer, hıçkırarak ağladı. Bunun üzerine kendisine zaman zaman yemek verdiğini söyleyen yaşlı kadın da işadamına sarılarak ağladı. Özer ile yaşlı kadının bir birine sarılarak ağladığını gören komşularda gözyaşlarına hakim olamadı. Özer, yaşlı komşusunun elini öperek helallik istedikten sonra evden ayrıldı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı